09308665973   راهنمای خرید 
12 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت کارت ب کارت یا آنلاین  
از بین بردن جای زخم تیغ
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

از بین بردن جای زخم تیغ

هنگام آسیب دیدگی پوست ، بافت فیبری به نام بافت زخم برای ترمیم و محافظت از آسیب بر روی زخم شکل می گیرد. در بعضی موارد ، بافت اسکار اضافی رشد می کند و رشد صاف و سختی به نام کلوئیدها را تشکیل می دهد.

کلوئیدها می توانند بسیار بزرگتر از زخم اصلی باشند. آنها معمولاً در قفسه سینه ، شانه ها ، گوش و گونه ها دیده می شوند. با این حال ، کلوئیدها می توانند بر هر بخشی از بدن تأثیر بگذارند.اگرچه کلوئیدها برای سلامتی شما مضر نیستند ، اما ممکن است نگرانی های زیبایی را ایجاد کنند.

علائم کلوئیدی

کلوئیدها ناشی از رشد بافت زخم هستند. جای زخم های کلوئیدی بزرگتر از خود زخم اصلی هستند. آنها ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا به طور کامل توسعه یابد.

علائم کلوئید می تواند شامل موارد زیر باشد:

محلی که به صورت گوشتی ، صورتی یا قرمز رنگ است
ناحیه ای متورم یا پوسیده پوست که معمولاً مطرح می شود
منطقه ای که با گذشت زمان با بافت زخم بزرگتر می شود
وصله خارش پوست
در حالی که اسکارهای کلوئیدی ممکن است خارش داشته باشند ، معمولاً برای سلامتی شما مضر نیستند. ممکن است ناراحتی ، حساسیت یا تحریک احتمالی لباس یا سایر اصطکاکهای خود را تجربه کنید.

زخم کلوئید می تواند در نواحی زیادی از بدن شما شکل بگیرد ، اما این به طور کلی نادر است. هنگامی که این اتفاق می افتد ، بافت زخم سفت و سخت ممکن است حرکت را محدود کند.

کلوئیدها بیش از آنکه مورد توجه سلامتی باشند ، بیشتر مورد توجه زیبایی قرار گرفته اند. ممکن است اگر کلوئید بسیار بزرگ باشد یا در یک مکان بسیار دیدنی مانند روی گوش یا صورت ، خود احساس هوشیاری داشته باشید .

دلایل کلوئیدی

اکثر انواع آسیب های پوستی می تواند در زخم های کلوئیدی نقش داشته باشد. این شامل:

جای جوش
می سوزد
زخم آبله مرغان
سوراخ کردن گوش
خراش
سایت های برش جراحی
سایت های واکسیناسیون
تخمین زده می شود ۱۰ درصد از افراد زخم های کلوئیدی را تجربه می کنند. زنان و مردان به همان اندازه احتمال زخم های کلوئیدی را دارند. افرادی که رنگ پوست تیره دارند بیشتر مستعد ابتلا به کلوئیدها هستند.

کلوئیدها در مقابل زخم هایپرتروفیک

کلوئیدها گاه با نوعی اسکار شایع دیگر به نام زخم هایپرتروفیک اشتباه گرفته می شوند. اینها زخم های مسطح هستند که می توانند از رنگ صورتی تا قهوه ای باشند. بر خلاف کلوئیدها ، زخم هایپرتروفیک کوچکتر هستند و با گذشت زمان می توانند به تنهایی از بین بروند.

زخم هایپرتروفیک در بین جنس ها و قومیت ها به همان اندازه اتفاق می افتد ، و معمولاً در اثر اشکال مختلف صدمات جسمی یا شیمیایی مانند سوراخ شدن یا عطرهای خشن ایجاد می شود.

در ابتدا ، زخم هایپرتروفیک تازه می تواند خارش دار و دردناک باشد ، اما با بهبودی از علائم پوست فرو می رود. در مورد تمام گزینه های درمانی زخم هایپرتروفیک خود بیاموزید.

جراحی کلوئید

در مورد کلوئیدهای بسیار بزرگ یا اسکار کلوئید مسن تر ، ممکن است برداشتن جراحی توصیه شود. میزان بازگشت برای زخم های کلوئیدی بعد از جراحی می تواند زیاد باشد. با این حال ، مزایای از بین بردن یک کلوئید بزرگ ممکن است از خطر زخم های بعد از عمل جراحی بالاتر باشد.

درمان با استفاده از کرم های ترمیم کننده

کرم ترمیم کننده یکی از اسان ترین راه ممکن در درمان اسکار ها و کلوئیدها می باشد که در ادامه شما را با بهترین محصولات درمانی آشنا میکنیم .

برای دیدن متن کامل و خرید کرم های ترمیم کننده اینجا را کلیک کنید.

درمان جای زخم تیغ,رفع جای زخم تیغ,لیزر جای زخم تیغ,کرم برای جای زخم تیغ,ازبین بردن جای زخم تیغ,از بین بردن جای زخم تیغ قدیمی,درمان سریع زخم جای تیغ

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید