09308665973
13 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت آنلاین یا کارت ب کارت  
خواص الوئه ورا برای ترمیم پوست
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

خواص الوئه ورا برای ترمیم پوست


آلوئه ورا شاید یکی از پرکاربردترین داروهای گیاهی برای بیماری های موضعی پوست باشد. دلیل آن این است که اجزای ژل مانند گیاه باعث التیام پوست از انواع بیماری های جزئی می شود. در حقیقت ، ممکن است در گذشته حتی از آلوئه برای ترمیم پوست، آفتاب سوختگی، بریدگی یا سایش کوچک تجویز میشد

با وجود قدرت درمانی، ممکن است از خود بپرسید که آیا استفاده از آن روی صورت بی خطر است. به طور کلی ، پاسخ مثبت است. در صورت استفاده صحیح ، آلوئه ورا می تواند به انواع بیماری ها کمک کند که روی پوست شما تأثیر بگذارد. در زیر مزایای الوورا گفته می شود:

عنصر پایه در مقابل گیاه

آلوئه ورا که در ژل های بدون نسخه (OTC) روی پوست خود استفاده می کنیم از گیاهانی به همین نام گرفته شده است. در حقیقت، بیش از یک نوع آلوئه وجود دارد، با تخمین ۴۲۰ گونه مختلف. رایج ترین فرم مورد استفاده در بیماری های پوستی گیاهی به نام آلوئه ورا باربادنسیس میلر است.

پیشنهاد: برای مشاهده کرم حاوی آلوئه ورا باربادنسیس اینجا کلیک نمایید.

در طب معمول ، آلوئه ورا به عنوان ژل موضعی استفاده می شود که از ماده ژل مانند داخل برگهای گیاه ساخته می شود. با استفاده از برگها و جدا کردن ژل از آنها می توان مستقیماً استفاده کرد. با این حال، استفاده از ژل آماده برای کار بسیار آسان تر است، به ویژه در موارد سوختگی و زخم های اضطراری. ژل آلوئه OTC همچنین ممکن است دارای سایر مواد تسکین دهنده پوست، مانند اکیناسه و گل همیشه بهار باشد.

فواید

اگر با یک بیماری مزمن پوستی روبرو هستید، بهتر است قبل از استفاده از هر گونه محصولی روی صورت خود، با متخصص پوست خود مشورت کنید. در مورد مزایای بالقوه زیر آلوئه ورا با پزشک خود صحبت کنید :

درمان سوختگی با الوورا

برای سوختگی، ژل آلوئه ورا را تا سه بار در روز روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. همچنین ممکن است لازم باشد با گاز استریل از منطقه محافظت کنید.

درمان آفتاب سوختگی با الوورا

در حالی که آلوئه ورا به تسکین آفتاب سوختگی کمک می کند ،پژوهش نشان می دهد که آن یک راه موثر برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، بنابراین مطمئن شوید که شما لباس محافظ از نور خورشید هر روز استفاده می کنید.

درمان ساییدگی با الوورا

اگر چانه یا پیشانی خود را مرتب کرده اید، می توانید برای تسکین سریع درد و احساس سوزش، آلوئه ورا را در این ناحیه قرار دهید. سه بار در روز استفاده کنید.

درمان برش ها با الوورا

آلوورا ساختار مولکولیش به بهبود زخم کمک می کند و با تقویت کلاژن و مبارزه با باکتری ها، جای زخم را به حداقل می رساند. هر روز تا سه بار استفاده کنید.

پیشنهاد: برای مشاهده کرم ترمیم کننده آلوورا اینجا کلیک نمایید

درمان خشکی پوست با آلوورا

ژل آلوئه ورا به راحتی جذب می شود و آن را برای پوست های چرب ایده آل می کند. با این حال ، می تواند به درمان خشکی پوست نیز کمک کند. در نظر داشته باشید که پس از استحمام، مرطوب کننده معمولی خود را برای آلوئه خنک کنید تا به رطوبت پوست کمک کند.

درمان سرمازدگی با الوورا

سرمازدگی یک بیماری جدی است که نیاز به درمان فوری پزشکی دارد. در حالی که از ژل آلوئه ورا در طول تاریخ به عنوان داروی یخ زدگی استفاده می شده است.

درمان زخم های سرد با الوورا

بر خلاف زخم های شانکر، زخم های سرد در قسمت خارجی دهان شما ایجاد می شوند. آلوئه ورا ممکن است به درمان ویروس تبخال که دلیل اصلی ایجاد تبخال است نیز کمک کند. مقدار کمی از ژل را دو بار در روز روی محل سرماخوردگی خود قرار دهید تا برطرف شود.

درمان اگزما با الوورا

اثرات مرطوب کننده آلوئه می تواند به رفع خشکی پوست و خارش همراه با اگزما کمک کند. ژل آلوئه ورا همچنین ممکن است به کاهش درماتیت سبورئیک کمک کند. در حالی که این فرم روغنی اگزما اغلب در پوست سر دیده می شود ، همچنین می تواند قسمت هایی از صورت و پشت گوش شما را تحت تأثیر قرار دهد.

درمان پسوریازیس با الوورا

همانند اگزما، آلوئه ورا نیز ممکن است به کاهش التهاب و خارش ناشی از پسوریازیس کمک کند. برای بهترین نتیجه ، ژل آلوئه ورا را دو بار در روز روی ناحیه آسیب دیده پوست بمالید.

درمان آکنه های التهابی

با توجه به اثرات ضد التهابی آلوئه ورا ، ژل ممکن است به درمان اشکال التهابی آکنه ، مانند چرک و گره کمک کند.

عوارض جانبی و هشدارها

سازمان غذا و دارو در حالی که به صورت موضعی در صورت استفاده ایمن در نظر گرفته می شود ، محصولات آلوئه ورا را تنظیم نمی کند. این بدان معنی است که این شما هستید که مصرف کننده هستید ، می توانید از آلوئه ورا با خیال راحت استفاده کنید و هر گونه عکس العمل پوستی را به پزشک گزارش دهید.

از ژل آلوئه ورا روی پوست آلوده استفاده نکنید. در حالی که ژل دارای خواص میکروبی است، لایه محافظ آن می تواند روند بهبودی را مختل کرده و عفونت را بدتر کند.

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید