09308665973
13 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان برای پرداخت کارتی یا آنلاین از سایت  
درمان تیرگی و لک بالای لب
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

درمان تیرگی و لک بالای لب

توجه به لکه های سیاه بالای لب ممکن است موجب نگرانی یا خودآگاهی شود ، اما معمولاً جای نگرانی نیست. عوامل مختلفی می توانند آنها را ایجاد کنند.

دلایل ایجاد لکه های سیاه روی لب ها

بسیاری از دلایل ذکر شده در زیر به راحتی در خانه کنترل می شوند یا نیاز به درمان ساده دارند:

۱٫ کمبود ویتامین
به دلایل مختلف لکه های سیاه می توانند روی لب ظاهر شوند.
ویتامین هایی مانند B-12 به ایجاد یکنواختی در پوست کمک می کنند.

اگر بدن کمبود این ویتامین ها را داشته باشد ، ممکن است پوست تغییر کند. لکه های تیره روی لب یا رنگ ناهموار پوست می تواند کمبود ویتامین را نشان دهد. کمبودها باید توسط پزشک تشخیص داده شود ، وی بسته به شدت کمبود ممکن است افزودن غذاهای غنی از ویتامین به رژیم غذایی یا مصرف مکمل مولتی ویتامین را توصیه کند.

۲٫ کمبود آب بدن
کمبود آب بدن می تواند اثرات مضر بسیاری بر روی بدن بگذارد. در مورد صورت ، کمبود آب در رژیم غذایی می تواند منجر به شکاف و تحریک پوست و لب شود.
لب ها ممکن است خشن شده و لایه هایی از پوست جدا شده و منجر به جراحات جزئی شود. اینها می توانند باعث ایجاد پوسته ، زخم و سایر تغییرات رنگ در لب شوند. نوشیدن مقدار زیادی آب و خوردن غذاهای غنی از مایعات در طول روز معمولاً از کمبود آب جزئی جلوگیری یا درمان می کند.

۳٫ آهن زیاد باشد
مصرف زیاد آهن می تواند منجر به تغییر رنگ پوست شود.

ممکن است یک فرد آهن بدن بیش از حد داشته باشد زیرا بیش از حد مکمل آهن مصرف می کند یا چندین بار خون غنی از آهن دریافت می کند.

یا ، ممکن است یک فرد دارای یک بیماری ارثی به نام هموکروماتوز باشد. این باعث می شود بدن آهن بیش از حد مواد غذایی جذب کند ، که ممکن است منجر به تغییر رنگ پوست شود.

اگر فردی بیش از حد آهن داشته باشد ، پزشک به مرور زمان سطح آن را به دقت کنترل و تنظیم می کند. پزشک ممکن است توصیه کند که آنها به طور منظم خون اهدا کنند. داروهای تجویز شده نیز ممکن است به از بین بردن آهن کمک کنند.

۴٫ داروها
داروهای شیمیایی همچنین می توانند باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه های سیاه روی لب ها شوند.

بیشتر این داروها در دسته های زیر قرار می گیرند:

داروهای سیتوتوکسیک که در طول درمان سرطان استفاده می شود
داروهای ضد روان پریشی ، مانند کلرپرومازین
داروهای ضد مالاریا ، مانند سولفات کینین
داروهای ضدتشنج ، مانند فنی توئین
داروهای ضد آریتمی ، مانند آمیودارون
هرکسی که این داروها را مصرف می کند در صورت ایجاد لکه های سیاه بالای لب های وی باید با پزشک تماس بگیرد. پزشک ممکن است تغییر در دارو یا گزینه درمانی متفاوت را توصیه کند.

۵٫ هایپرپیگمنتیشن
هایپرپیگمنتیشن یا ملاسما یک مسئله پوستی شایع و بی ضرر است.

ملاسما زمانی اتفاق می افتد که لکه های پوست تغییر رنگ داده و قهوه ای یا مایل به خاکستری به نظر می رسند. این موارد می توانند در هر جایی ظاهر شوند ، از جمله لب ها. هورمون ها ممکن است در هایپرپیگمنتیشن نقش داشته باشند و زنان باردار اغلب تحت تأثیر این بیماری قرار می گیرند.

محافظت از پوست در برابر آفتاب باعث می شود مناطق متمایز از هایپرپیگمانتاسیون متمایز نشوند. این تکه ها ممکن است با گذشت زمان کمرنگ شوند و متخصصان پوست ممکن است داروهای موضعی را برای روشن شدن لکه های تیره توصیه کنند.

۶٫ اختلال هورمونی
لکه های تیره یا سیاه بالای لب ها می تواند نشان دهنده یک اختلال هورمونی باشد. سطوح هورمون تیروئید که کم یا زیاد است می تواند باعث ایجاد لکه ها یا هایپرپیگمانتاسیون در بدن شود.

۷٫ لکه های خورشید
این مناطق مناطقی از تغییر رنگ پوست است که ممکن است احساس سفتی یا پوسته پوسته شدن کند. جامعه پزشکی از لکه های خورشید به عنوان کراتوز اکتینیک یاد می کند. لکه های آفتاب می توانند روی هر پوستی که در معرض آفتاب است ظاهر شوند.

۸٫ آنژیوکراتوما
آنژیوکراتوم ضایعه پوستی است. آنژیوکراتوماها از نظر اندازه ، شکل و رنگ متفاوت هستند ، اما معمولاً قرمز تیره یا سیاه و لمس آنها سخت است. ممکن است سطح ناصافی داشته باشند. این ضایعات تمایل دارند در افراد مسن ظاهر شوند و ممکن است مانند زگیل به نظر برسند . اگرچه آنها معمولاً بی خطر هستند ، اما پزشک باید هر آنژیوکراتوما را به دقت بررسی کند تا اطمینان حاصل کند که سرطانی نیست.

۹٫ سیگار کشیدن و الکل
مواد شیمیایی مضر و سموم موجود در محصولات تنباکو می تواند به لب و دهان آسیب برساند.

نوشیدن بیش از حد الکل همچنین می تواند تعادل سموم را در بدن مختل کرده و باعث ایجاد لکه های تیره روی و بالای لب شود.

ترک یا محدود کردن مصرف این محصولات می تواند به جلوگیری از این علامت کمک کند.

بخواهیم که مشکل لک بالای لب رو درمان کنیم پیشنهاد میکنیم از سرم ضد لک اربوتین استفاده کنید . سرم ضدلک و روشن کننده خیلی قوی آربوتین ژیورل فرانسه، انواع لک ها اعم از ملاسما، کبد، لک بارداری، آفتاب، افزایش سن، جای جوش، کک و مک و… را بعلت داشتن آربوتین، کمپلکس روشن کننده و AHA گیاهی درمان می کند. این سرم حاوی دو ترکیب ضد لک جدید با تاثیر عالی و بدون عوارض و بهم ریختگی ملانین می باشد. آربوتین که یک گلیکوزید موجود در گیاهان بیربری BEARBERRY، شیرین بیان و توت هست که روشن کننده‌ی طبیعی پوست می‌باشد. آربوتین فعالیتهای تیروزیناز، یعنی آنزیم درگیر در سنتز ملانین را خنثی کرده، بطوریکه در جهت روشن ساختن نواحی تیره‌ی پوست عمل می‌کند. این سرم با مهار آنزیم تیروزینار ۱ و تیروزینار ۲ باعث درمان لک پوستی می شود. این سرم فاقد هیدروکینون می باشد که لک را بدون بازگشت درمان می کند.

سرم ضد لک و روشن کننده اربوتین

برخی از خواص سرم ضدلک و روشن کننده خیلی قوی پوست آربوتین ژیورل:
– عصاره غلیظ از آربوتین، ویتامین C و AHA گیاهی
– حاوی کمپلکس روشن کننده پوست
– برطرف کننده لک ناشی از ملاسما، حاملگی، آفتاب، افزایش سن، جای جوش و کک ومک
– درمان جای لیزر، میکرودرم، کرایوتراپی و…
– روشن کننده قوی پوست های تیره، گندمی و سبزه بدون بهم زدن ملانین پوست
– بدون هیدروکینون
– بدون عوارض و بهم ریختگی ملانین پوست
– بدون قرمز کردن پوست
– بدون نازک کردن پوست

برای دیدن متن کامل و خرید اینجا را کلیک کنید .

لک بالای لب نشانه چیست,علت لک بالای لب,درمان لک بالای لب,لک های بالای لب,لک قهوه ای بالای لب

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید