09308665973
14 سال هست با شماییم
  10 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه روز پدر تا 16 بهمن  
درمان ریزش مو با اسطوخودوس
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

درمان ریزش مو با اسطوخودوس

بسیاری از مردم روغنهای ضروری را برای درمان زیبایی مو و رشد مو دوست دارند. روغن اسطوخودوس یکی از محبوب ترین روغن های ضروری برای رشد مو است . این ایده جدیدی نیست: قرن هاست که فرهنگ ها روغن اسطوخودوس را برای رویش مجدد مو توصیه می کنند. اما آیا استفاده از روغن اسطوخودوس روی پوست سر ، افزودن آن به ماسک های موی DIY یا استفاده از محصولات موی حاوی اسطوخودوس می تواند سلامت موها را بهبود بخشد ؟ به خواندن ادامه دهید تا حقیقت را در مورد فواید روغن اسطوخودوس برای رشد مو بیاموزید.

خواص روغن اسطوخودوس برای مو

به احتمال زیاد ، استفاده از روغن اسطوخودوس بر روی پوست سر شما در واقع رشد مو را تسریع می کند. روغن اسطوخودوس می تواند فواید زیادی برای مو ، پوست و حتی سطح استرس شما داشته باشد ، که همگی می توانند به داشتن موهای سالم کمک کنند.

۱٫ روغن اسطوخودوس ممکن است به رشد مو کمک کند

در واقع ممکن است شواهدی وجود داشته باشد که استفاده موضعی از روغن اسطوخودوس می تواند به رشد مو کمک کند. در یک مطالعه ۲۰۲۱، روغن اسطوخودوس به صورت موضعی به پشت موش استفاده شد. پس از چهار هفته ، موشهای مشاهده شده فولیکولهای مو به طور قابل توجهی در پشت خود داشتند. البته محققان فاصله زیادی با اثبات این موضوع ندارند که استفاده از هر گونه اسانس روی پوست در واقع رشد موهای انسان را سرعت می بخشد. اما این می تواند گامی امیدوارکننده در جهت درست باشد!

۲٫ روغن اسطوخودوس به ارتقای سلامت پوست سر کمک می کند

روغن اسطوخودوس دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد میکروبی طبیعی است ، به این معنی که می تواند به مبارزه با باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها کمک کند. روغن اسطوخودوس همچنین می تواند خارش سر را تسکین داده و شوره سر را کاهش دهد. اما به یاد داشته باشید ، اگر از خارش شدید سر یا شوره سر رنج می برید ، همیشه قبل از استفاده از هرگونه درمان موضعی در خانه ، با پزشک خود در مورد گزینه های درمانی صحبت کنید.

۳٫ روغن اسطوخودوس استرس را کاهش می دهد

رایحه روغن اسطوخودوس به تسکین استرس و کاهش تنش کمک می کند. استرس روزانه می تواند عامل نازک شدن موها باشد. و ریزش مو مربوط به استرس، می تواند به یک دور باطل که در آن شاهد ریزش مو بیش از حد باعث ایجاد استرس بیشتر، که پس می توانید نازک شدن حتی بیشتر منجر شود. کاهش استرس به طور کلی می تواند سلامت و رفاه عمومی شما را بهبود بخشد و این شامل سلامت موهای شما نیز می شود.

ماساژ روغن اسطوخودوس و پوست سر

یکی از بهترین روش های استفاده از روغن ضروری مانند روغن اسطوخودوس برای سلامت مو ماساژ پوست سر است . با ماساژ ملایم و منظم پوست سر ، می توانید گردش خون را در پوست سر خود از جمله فولیکول های مو افزایش دهید. این بیشتر ویتامین ها و مواد مغذی فوق العاده در جریان خون شما را به فولیکول های مو شما می رساند تا به رشد سالم موها کمک کند.
روغن اسطوخودوس برای رشد مو ممکن است یک درمان خانگی قدیمی باشد. اما شواهد زیادی وجود ندارد که نشان دهد روغن اسطوخودوس به طور مستقیم بر رشد مو تأثیر می گذارد. اگر می خواهید موهای پرپشت تر و پرتری داشته باشید ، از نظر پزشکی روغن حاوی اسطوخودوس نچرال اویل رشد موی نشان می دهد که باعث رشد موهای موجود و کاهش ریزش مو می شود.

09308665973

جهت مشاوره کلیک کنید