09308665973
13 سال هست با شماییم
  تخفیف 5 درصد و ارسال رایگان برای پرداخت انلاین یا کارتی  
درمان سریع جای جوش صورت
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

درمان سریع جای جوش صورت

انواع مختلف آکنه

ضایعات آکنه (جوش) زمانی اتفاق می‌افتند که فولیکول‌های مو (یا “منافذ”) روی پوست با چربی و سلول‌های مرده پوست مسدود می‌شوند. فولیکول مسدود شده مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و ایجاد برجستگی های قرمز رنگ و برجستگی های قرمز پر از چرک است که به عنوان جوش شناخته می شوند.

آکنه به اشکال مختلف ظاهر می شود:

آکنه خفیف: این باعث ایجاد جوش های سر سفید یا سرسیاهی می شود که اغلب ما در برخی مواقع دچار آن می شویم
آکنه متوسط: این می تواند باعث ایجاد جوش های قرمز و ملتهب (به نام پاپول ) و جوش های قرمز با مرکز سفید (به نام پوسچول ) شود.
آکنه شدید: این باعث ایجاد کیست ها یا توده های دردناک و چرکی (به نام ندول ) در زیر پوست می شود.
بیشتر جای زخم های جدی ناشی از اشکال شدیدتر آکنه است، که گره ها بیشتر از سایر انواع آکنه جای زخم های دائمی می گذارند.

بهترین رویکرد این است که بلافاصله پس از ظاهر شدن آکنه، درمان را انجام دهید تا از آکنه شدید بیشتر و زخم بیشتر جلوگیری شود.

درمان اسکار آکنه

در بیشتر مواقع، علائم آکنه مایل به قرمز یا قهوه ای که پس از از بین رفتن جوش ها باقی می مانند، بدون نیاز به درمان محو می شوند. با این حال، برداشتن یا فشار دادن آکنه می تواند خطر ایجاد جای زخم را افزایش دهد.

اسکار آکنه به دو شکل است:

اسکارهایی با فرورفتگی تدریجی یا فرورفتگی (گاهی اوقات به آن اسکار “غلتان” می گویند)
زخم هایی که عمیق و باریک هستند
آکنه فرد باید قبل از درمان اسکار تحت کنترل باشد.

زخم خفیف در مقابل شدید

درمان ها به شدت زخم ها بستگی دارد. در برخی موارد، پزشک یا متخصص پوست ممکن است لایه برداری شیمیایی یا میکرودرم ابریژن را برای کمک به بهبود ظاهر نواحی اسکار پیشنهاد کند.

برای زخم های جدی ناشی از دوره های قبلی آکنه، چندین نوع درمان می تواند کمک کند:

لایه برداری با لیزر. این روش را می توان در مطب پزشک یا متخصص پوست انجام داد. لیزر لایه رویی آسیب دیده پوست را از بین می برد و لایه میانی را سفت می کند و پوست را صاف تر می کند. ممکن است از چند دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. پزشک ابتدا سعی می کند تا با بی حس کردن پوست با بی حسی موضعی، درد را کاهش دهد. معمولا بین ۳ تا ۱۰ روز طول می کشد تا پوست به طور کامل بهبود یابد.
درم ابریژن. این درمان از یک برس سیمی چرخان یا ابزار الماسی چرخان برای ساییدگی سطح پوست استفاده می کند. همانطور که پوست بهبود می یابد، یک لایه جدید و صاف تر جایگزین پوست ساییده شده می شود. ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا پوست با استفاده از درم ابریژن بهبود یابد – معمولا بین ۱۰ روز تا ۳ هفته.
لیزر درمانی فرکشنال این نوع درمان در سطح عمیق‌تری نسبت به لایه‌برداری با لیزر یا درم ابریژن عمل می‌کند، چون لیزر درمانی فرکشنال لایه بالایی بافت را زخمی نمی‌کند، زمان بهبودی کوتاه‌تر است. فردی که این نوع درمان را داشته است ممکن است برای چند روز کمی آفتاب سوخته به نظر برسد.
برای اسکارهای «غلتان»، پزشکان گاهی موادی را زیر اسکار تزریق می کنند تا آن را به سطح پوست طبیعی برسانند. در نهایت، در برخی موارد، پزشک ممکن است جراحی را برای برداشتن اسکارهای عمیق توصیه کند.

اما یکی از بهترین روشهای درمانی برای اکنه اسکار استفاده از لوسیون فبریژن استفاده کنید .

اسکار آکنه درمان,اسکارهای آکنه,اسکار اکنه صورت,اسکار آکنه پوست,پانچ اسکار اکنه,انواع اسکار آکنه,فیلر اسکار آکنه

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید