09308665973
14 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت کارتی یا آنلاین  
درمان پتوز
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

درمان پتوز


پتوز چیست؟

وقتی به آینه نگاه می کنید ، آیا چشمانی خواب آلود می بینید ؟ شاید پلک های بالایی شما کمی افتاده یا مردمک چشم شما را بپوشاند. این می تواند ptosis باشد ، که راهی فانتزی برای گفتن “افتادگی” است.

علائم پتوز چیست؟

علامت اصلی: یک یا هر دو پلک افتاده است. دردناک نیست ، اما می تواند بینایی شما را مسدود کند. برای بهتر دیده شدن ممکن است مجبور شوید سر خود را به عقب برگردانید و چانه خود را بلند کنید. یا ممکن است مجبور شوید ابروهای خود را برای بالا بردن پلک های خود قوس دهید. با گذشت زمان ، این حرکات ممکن است بر سر و گردن شما تأثیر بگذارد.

اگر فرزند شما به این بیماری مبتلا باشد ، ممکن است دچار آمبلیوپی یا “تنبلی چشم” نیز شود. این بینایی ضعیفی در چشمی است که در دوران کودکی به طور معمول رشد نکرده است. این ممکن است اتفاق بیفتد اگر درپوش آنقدر افتاده باشد که دید را مسدود کرده یا اشیا را تار نشان دهد. در اوایل کودکی آن را درمان کنید تا باعث از دست دادن بینایی طولانی مدت نشود .

علت پتوز چیست؟
شما می توانید آن را از چند طریق دریافت کنید. گاهی اوقات ، نوزادان با آن متولد می شوند.

وقتی اعصاب کنترل کننده ماهیچه های پلک شما آسیب ببینند ، ممکن است در بزرگسالی دچار پتوز شوید. ممکن است به دنبال آسیب یا بیماری باشد که باعث ضعیف شدن ماهیچه ها و رباط های پلک شما می شود.

گاهی اوقات ، با افزایش سن اتفاق می افتد. پوست و عضلات اطراف چشم خود را دریافت ضعیف تر. جراحی – مانند لیزیک یا جراحی آب مروارید – می تواند پلک شما را کشش دهد. تومور چشم نیز می تواند باعث پتوز شود.

چگونه پتوز درمان می شود؟

اگر بر بینایی شما تأثیر نگذارد ، پزشک ممکن است تصمیم بگیرد که آن را درمان نکند.

اغلب ، پزشکان کودکان مبتلا به پتوز را درمان نمی کنند. آنها به طور منظم چشم های خود را بررسی می کنند. و آنها احتمالا آمبلیوپی را با قطره ، تکه یا عینک درمان می کنند. پزشک همچنین چشم را زیر نظر خواهد داشت تا ببیند آیا فرزند شما در سن بالا نیاز به جراحی دارد یا خیر.

برای بزرگسالان ، درمان معمولاً به معنی جراحی است. پزشک ممکن است پوست اضافی را برداشته و ماهیچه ای را که درپوش را بلند می کند بچسباند. یا پزشک ممکن است آن عضله را دوباره وصل کرده و تقویت کند.

همچنین ممکن است بتوانید از عینک با عصای مخصوص استفاده کنید. پلک های چشم شما را بالا می برد تا بهتر ببینید. این به شما کمک می کند تا از جراحی اجتناب کنید.

چگونه آن را مدیریت کنم؟

هنگام رانندگی ، مطالعه ، یا حتی بالا و پایین رفتن از پله ها ، پتوز ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. اگر چنین شد ، به پزشک خود مراجعه کنید.

سایر مشکلات چشمی را که می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند درمان کنید. اگر پزشک برای از دست دادن بینایی یا تنگ شدن میدان بینایی ناشی از پتوز به شما پیشنهاد جراحی داد . برای نوجوانان ، جراحی نه تنها بینایی ، بلکه عزت نفس را نیز بهبود می بخشد. کودکان مبتلا به پتوز باید به طور مرتب به چشم پزشک مراجعه کنند.

برای دیدن محصولات دور چشم و خرید اینجا را کلیک کنید .

09308665973

جهت مشاوره کلیک کنید