09308665973
13 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان برای پرداخت کارتی یا آنلاین از سایت  
درمان گردن درد عصبی
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

درمان گردن درد عصبی

ستون فقرات گردنی (ناحیه گردن) از هفت استخوان ( مهره های C1-C7 ) تشکیل شده است که توسط دیسک های بین مهره ای از یکدیگر جدا می شوند. این دیسک ها به ستون فقرات اجازه می دهند که در طول فعالیت آزادانه حرکت کند و به عنوان کمک فنر عمل کند.
در پشت هر بدن مهره ای متصل شده ، قوس استخوانی است که یک فضای طولی توخالی توپی را تشکیل می دهد ، که طول کل پشت را می گذراند. این فضا که کانال نخاعی نامیده می شود ، ناحیه ای است که از طریق آن بندهای نخاعی و عصبی عبور می کنند. نخاع در مایع مغزی نخاعی (CSF) استحمام می شود و توسط سه لایه محافظ به نام مننژ (dura ، arachnoid و pia mater) محاصره می شود .

در هر سطح مهره ، یک جفت اعصاب نخاعی از طریق دهانه های کوچک به نام فورامینا (یکی به سمت چپ و دیگری به راست) خارج می شوند. این اعصاب به عضلات ، پوست و بافت های بدن خدمت می کنند و به این ترتیب احساس و حرکت را در تمام قسمت های بدن ایجاد می کنند. نخاع و عصب های ظریف بیشتر توسط عضلات و رباط های قوی که به مهره ها وصل می شوند پشتیبانی می شوند.

علل شایع درد گردن
کسانی که درد گردن دارند به دلیل درد در گردن یا شانه یا سوزن سوزن شدن و بی حسی در بازوها ممکن است به جراح مغز و اعصاب مراجعه کنند. ممکن است بیماران نیز ضعف در بازوها یا دست ها را تجربه کنند.

درد گردن ممکن است در اثر انحطاط دیسک ، تنگ شدن کانال نخاعی ، آرتروز و در موارد نادر سرطان یا مننژیت ایجاد شود. برای مشکلات جدی گردن ، باید یک پزشک مراقبت های اولیه و غالباً متخصص ، مانند جراح مغز و اعصاب ، برای تشخیص دقیق و تجویز درمان ، مشورت شود.

در صورتی که:

این بیماری پس از آسیب دیدگی یا ضربه به سر ایجاد می شود
تب یا سردرد همراه با درد گردن است
گردن سفت مانع تماس بیمار از چانه به سینه می شود
درد یک بازو را می کند
احساس سوزن شدن ، بی حسی یا ضعف در بازوها یا دست ها وجود دارد
علائم گردن همراه با ضعف پا یا از بین رفتن هماهنگی در بازوها یا پاها
این درد به داروهای بدون نسخه درد پاسخ نمی دهد
درد بعد از یک هفته بهبود نمی یابد

سن ، آسیب دیدگی ، وضعیت بد ضعف یا بیماری هایی مانند آرتروز می تواند منجر به تخریب استخوان ها یا مفاصل ستون فقرات گردن رحم شود و باعث ایجاد فتق دیسک یا اسپیرال استخوان شود. آسیب شدید ناگهانی گردن همچنین ممکن است به فتق دیسک ، شلاق زدگی ، از بین رفتن رگ های خونی ، صدمات مهره ها و در موارد شدید فلج دائمی کمک کند. دیسک های فتق یا شاخه های استخوانی ممکن است باعث تنگ شدن کانال نخاع یا دهانه های کوچک شوند که از طریق آنها ریشه های عصب نخاعی خارج می شوند. فشار روی ریشه عصب توسط دیسک فتق یا استخوان ممکن است منجر به:

درد در بازو و گردن

تهوع یا ضعف در بازو یا ساعد
کج شدن انگشتان دست یا دست
فشار روی نخاع در ناحیه گردن رحم می تواند یک مشکل بسیار جدی باشد زیرا تقریباً همه اعصاب به بقیه بدن باید از گردن عبور کنند تا به مقصد نهایی خود برسند (بازوها ، قفسه سینه ، شکم ، پاها). این به طور بالقوه می تواند عملکرد بسیاری از ارگانهای مهم را به خطر اندازد.

تنگی دهانه رحم
تنگی دهانه رحم وقتی اتفاق می افتد که کانال ستون فقرات باریک و فشرده می شود ، و اغلب در اثر پیری ایجاد می شود. دیسک های ستون فقرات که مهره های جدا و کوسن دارند ممکن است خشک شوند. در نتیجه فضای بین مهره ها کوچک می شود و دیسک ها توانایی خود را در عمل به عنوان کمک فنر از دست می دهند. در عین حال ، استخوان ها و لیگامان هایی که ستون فقرات را تشکیل می دهند ، کمتر جمع شده و ضخیم تر می شوند. این تغییرات منجر به تنگ شدن کانال ستون فقرات می شود. علاوه بر این ، تغییرات دژنراتیو مرتبط با تنگی دهانه رحم می تواند با کمک به رشد شاخه های استخوانی که ریشه های عصبی را فشرده می کند ، بر مهره ها تأثیر بگذارد. تنگی خفیف می تواند برای مدت زمان طولانی به طور محافظه کارانه درمان شود تا زمانی که علائم محدود به درد گردن باشد. تنگی شدید نیاز به مراجعه به جراح مغز و اعصاب دارد.

صدمات گردن
آسیب های گردن می تواند در هنگام تصادفات وسایل نقلیه موتوری ، سایر حوادث آسیب زا یا ورزش رخ دهد. علائم این آسیب ها شامل سفتی گردن ، درد شانه یا بازو ، سردرد ، درد صورت و سرگیجه است. درد ناشی از آسیب دیدگی در وسیله نقلیه موتوری ممکن است در اثر اشک در عضلات یا صدمه به مفاصل بین مهره ایجاد شود. سایر علل درد پارگی رباط یا آسیب رساندن به دیسک است. درمان محافظه کارانه این آسیب ها شامل داروهای ضد درد ، استراحت در رختخواب ، کاهش فعالیت بدنی و درمان فیزیکی است.

تشخیص درد گردن
تشخیص بیماری توسط جراح مغز و اعصاب بر اساس تاریخچه بیمار ، علائم ، معاینه جسمی و نتایج مطالعات تشخیصی در صورت لزوم انجام می شود. برخی از بیماران ممکن است به صورت محافظه کارانه تحت درمان قرار بگیرند و در صورت عدم استفاده از دارو و فیزیوتراپی ، مطالعات تصویربرداری انجام دهند. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اسکن توموگرافی کامپیوتری (اسکن CT یا CAT)
دیسکوگرافی
الکترومیوگرافی (EMG)
مطالعات انجام عصب (NCS)
تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI)
مایلوگرام
بلوک ریشه عصبی انتخابی
اشعه ایکس
گزینه های درمانی محافظه کارانه (غیر جراحی)

تعیین یک استراتژی درمانی عمدتا به شناسایی محل و علت ریشه عصب تحریک شده بستگی دارد. اگرچه درد گردن می تواند کاملاً ناتوان کننده و دردناک باشد ، اما مدیریت غیر جراحی می تواند بسیاری از علائم را کاهش دهد. پزشک ممکن است داروهایی را برای کاهش درد یا التهاب و شل کننده های عضلانی تجویز کند تا زمان بهبودی ممکن باشد. کاهش فعالیت های بدنی یا پوشیدن یقه گردن رحم ممکن است به پشتیبانی از ستون فقرات ، کاهش تحرک و کاهش درد و سوزش کمک کند. تزریق نقطه محرک ، از جمله کورتیکواستروئیدها ، می توانند به طور موقت درد را تسکین دهند. بعضی اوقات ممکن است استروئیدهای اپیدورال توصیه شود. گزینه های درمانی محافظه کارانه ممکن است تا شش یا هشت هفته ادامه یابد.

اگر بیمار سیگار می کشد ، باید سعی کند ترک کند. سیگار کشیدن به ساختارها و معماری ستون فقرات آسیب می رساند و روند بهبودی را کند می کند. در صورت اضافه وزن ، بیمار باید سعی کند وزن خود را کاهش دهد. نشان داده شده است که هم مصرف سیگار و هم چاقی تأثیر منفی بر نتیجه عمل جراحی فیوژن نخاعی می گذارد.

برای درمان گردن درد بهتر است از گزینه پماد های موضعی نیز استفاده کنید تا درد ناشی از علت های مختلف را کاهش دهد .شیره سقز سفید بعنوان یک داروی گیاهی است که از دیدگاه حکمای طب سنتی مالیدن شیره سقز سفید می‌تواند به درمان واریس ،استخوان درد، پا درد، گرفتگی عضلات، آرتروز، سیاتیک، زانو درد، روماتیسم، ترمیم محل شکستگی ها و دردهای مزمن عضلانی و ماهیچه ایی کمک کند.

شیره سقز

-درمان واریس
– درمان استخوان درد
– درمان گردن درد
– درمان گرفتگی عضلات و ماهیچه ها
– درمان آرتروز
– درمان سیاتیک
– درمان زانو درد
– درمان روماتیسم

برای دیدن متن کامل و خرید شیره سقز اینجا را کلیک کنید .

گردن درد بعد از خواب,گردن درد عصبی,گردن درد و سردرد,گردن درد و حالت تهوع

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید