09308665973
13 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان برای پرداخت کارتی یا آنلاین از سایت  
علت به وجود امدن جوش سر سیاه
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

علت به وجود امدن جوش سر سیاه

یک ثانیه به گونه های خود فکر کنید. آیا وقتی با تلفن صحبت می کنید ، تلفن شما صورت شما را لمس می کند؟ آیا وقتی در کلاس یا محل کار خسته شده اید ، آیا هرگز سر خود را (دقیقاً گونه خود) را روی دست خود قرار داده اید؟ گونه ها به دلیل موقعیتی که در صورت شما دارند ، مقدار زیادی خاک و آوار جمع می کنند – و این باعث می شود که نقطه اصلی جوش های سر سیاه باشد.

جوش های سر سیاه با سایر اشکال آکنه متفاوت است زیرا فولیکول های موی مسدود شده ای است که از سلول های مرده پوست و روغن پر شده است. از این راهنما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت ایجاد جوش های سرسیاه روی گونه هایتان ، نحوه خلاص شدن از شر آنها و جلوگیری از بازگشت آنها بیشتر استفاده کنید.

جوش های سرسیاه چیست؟

جوش های سر سیاه فولیکول های موی مسدود شده ای هستند که با مخلوطی از سلول های مرده پوست و سبوم – ماده روغنی که برای آبرسانی و محافظت از پوست شما ترشح می شود – متراکم می شوند. نقاط سیاه و سفید از نظر پزشکی به عنوان یک کومدویی باز شناخته شده به دلیل باز شدن منافذ است مهر و موم شده (به عنوان یک سرسفید، سرپوشیده زیرپوست بسته، که در آن باز منافذ مسدود شده است مخالف). جوش های سرسیاه می توانند در هر نقطه از بدن (هر جا که فولیکول مو دارید) ظاهر شوند ، اما بیشتر در صورت مشاهده می شوند. اگر پوست چربی دارید ، به دلیل روغن بیش از حد موجود در سطح صورت ، مستعد جوش های سرسیاه و مسدود شدن منافذ پوست هستید.

کومدون های باز معمولاً به عنوان جوش های سرسیاه شناخته می شوند زیرا غالباً مانند یک لکه تیره کوچک روی پوست شما به نظر می رسند. جوش های سرسیاه با سایر انواع آکنه فرق می کند زیرا مانند جوش ها غیرالتهابی است و پر از چرک نیست.

چه عواملی باعث ایجاد جوش های سر سیاه در گونه ها می شوند؟

جوش های سرسیاه در اثر چند عامل مختلف ایجاد می شوند. هنگامی که جوش های سرسیاه روی گونه های ما ایجاد می شود ، اریکا پالمر ، رئیس Bioré Skincare R&D ، توضیح می دهد که “دهانه فولیکول (یا منافذ) مسدود شده و سلول های مرده پوست یا کراتینوسیت هایی که به طور معمول ریخته می شوند در جایی جمع می شوند که اکنون به یک ظرف کوچک برای آنها “. این ظرف که پر از سلولهای مرده پوست و سایر آوارها است ، به عنوان یک کمدی باز شناخته می شود. پالمر می افزاید: “هنگامی که مواد در یک کمدو باز در معرض هوا قرار می گیرند ، اکسید می شوند و سیاه می شوند ، بنابراین جوش های سرسیاه ایجاد می کنند.

پالمر خاطرنشان می کند که “گونه ها و بینی ، چانه و گلابلا (ناحیه بین ابروها) منافذ بزرگتر و مثمر ثمرتری دارند” ، این بدان معناست که جوش های سرسیاه بیشتر در این مناطق ایجاد می شود. گونه ها قسمتی از صورت شما هستند که تحت عنوان “U-Zone” شناخته می شوند و شامل نواحی اطراف گونه ها ، خط فک و چانه شما می شوند. U-Zone به طور معمول خشک تر و چربتر از T-Zone است ، بنابراین جوش های سرسیاه در این ناحیه بیشتر به دلیل چربی اضافی ناشی از خشکی پوست است. این ناحیه کمی متفاوت با منطقه معروف T-Zone است که از پیشانی ، بینی و چانه شما تشکیل شده است.

از آنجا که T-Zone تمایل به تولید روغن بیشتر از بقیه صورت ، جوش های سر پیشانی ، جوش های سر بینی و جوش های سر چانه داردهمچنین بسیار رایج هستند. گونه ها تمایل به جمع آوری مواد ایجادکننده جوش سیاه دارند ، بنابراین جوش های سر سیاه گاهی اوقات می توانند به صورت گروهی ظاهر شوند. پالمر به ما می گوید که نگران چند جوش سرسیاه نباشیم ، زیرا آنها نوع شدیدتری از جوش های سرسیاه نیستند و “منافذی مجاور (خوشه ای) هستند که مسدود می شوند.

حال که دانستیم چگونه جوش های سر سیاه ایجاد می شود ، بیایید بررسی کنیم که چه عواملی خاص می توانند در جوش های سرسیاه موثر باشند.

دلایل اصلی جوش های سر سیاه روی گونه ها

دست خود را بیش از حد لمس کنید: دستان شما می توانند در طول روز با میلیون ها میکروب تماس بگیرند. از دست زدن به صورت خودداری کنید تا از ایجاد ماده ایجادکننده جوش روی پوست جلوگیری کنید. علاوه بر دستان ، موهای شما همچنین می تواند در ایجاد آلودگی و چربی اضافی روی پوست شما نقش داشته باشد ، بنابراین موهای خود را به عقب ببندید تا از صورت خارج شود.

آلودگی و روغن روی تلفن شما: تلفن های ما کثیف هستند و می توانند با آرایش ، غذای مانده و بقایای محیط پوشانده شوند – و با این حال ما هر روز چهره خود را با آن لمس می کنیم! تلفن را با یک پد الکل پاک کنید تا از آلودگی و روغن به صورت شما جلوگیری کند.

مصرف الکل:الکل پوست ما را خشک می کند و می تواند منجر به بیش از حد سلول های خشک پوست در صورت شما شود. پوستی پوسته پوسته و خشک می تواند وارد منافذ پوست شود و باعث ایجاد جوش های سرسیاه شود.

سیگار کشیدن: یک مطالعه بالینی انجام شده توسط موسسه پوست سان گالیکانو نشان داد که ارتباط مستقیمی بین کشیدن سیگار و آکنه (به ویژه جوش های غیرالتهابی مانند جوش های سرسیاه) وجود دارد. در مطالعه خود ، محققان دریافتند که استعمال دخانیات باعث افزایش تولید سبوم در بدن می شود و در عین حال تولید ویتامین E ، ماده مغذی مهم برای پوست را نیز کاهش می دهد.

آرایش و ضد آفتاب:بسته به روال آرایش ، ممکن است فونداسیون ، کانسیلر ، ضد آفتاب ، رژگونه ، هایلایتر و برنز را روی گونه های خود قرار دهید. برای جلوگیری از جوش های سرسیاه ، آرایش غیر کمدوژنیک (آرایش برای جلوگیری از منافذ پوستی) را انتخاب کنید و قبل از خواب همه آرایش ها را بشویید.

شستن بالش را به دفعات لازم : در هنگام خواب ، روغن های اضافی ، آلودگی و مواد باقیمانده از پوست و موهای شما می تواند به داخل بالش شما نفوذ کرده و منجر به شکستگی های بعدی شود. با شستن هفتگی جلد بالش از بروز شکستگی در هنگام خواب جلوگیری کنید.

چگونه می توان از جوش های سر سیاه گونه ها خلاص شد

یادگیری چگونگی از بین بردن جوش های سرسیاه می تواند یک چالش باشد ، بنابراین یافتن یک برنامه مراقبت از پوست که برای پوست شما مناسب باشد مهم است. ترکیبی از پاکسازی و تقویت کننده منظم با اسید سالیسیلیک ، همراه با لایه برداری ملایم می تواند به شما کمک کند تا جوش های سرسیاه را تسکین دهید. انتخاب سبک زندگی سالم همچنین می تواند تفاوت زیادی در وضعیت پوست شما ایجاد کند.

چگونه می توان از جوش های سرسیاه در خانه خلاص شد

پوست خود را هفتگی با یک اسکراب ملایم لایه برداری کنید تا به تمیز بودن منافذ پوست کمک کند. با این کار لایه بیرونی سلول های پوست از بین می رود و به خلاص شدن از شر پوست مرده که ممکن است در جوش های سرسیاه گونه شما نقش داشته باشد ، کمک می کند. پالمر توصیه می کند که “بدنبال محصولات حاوی لایه بردارهای کروی و م ،ثر باشید که بدون صدمه زدن و پارگی پوست را صاف می کنند. اسید سالیسیلیک و حتی برخی از رتینوئیدها می توانند به گردش سلول های پوستی کمک کنند تا مسدود شدن منافذ را به حداقل برساند. ”

درمان های حرفه ای جوش سر سیاه

صورت: در طول صورت های پزشکی ، یک متخصص مراقبت از پوست از تکنیک های حرفه ای برای پاکسازی ، عصاره گیری و مرطوب سازی پوست استفاده می کند. در این نوع صورت ها اغلب از بخار برای از بین بردن جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید بدون التهاب سایر قسمت های پوست استفاده می شود. لایه بردارهای شیمیایی

سبک: متخصصان پوست و زیبایی اغلب لایه برداری شیمیایی را به عنوان بخشی از صورت ارائه می دهند اما می توانید لایه بردارهای شیمیایی مناسب برای مصرف در خانه را نیز پیدا کنید. برای از بین بردن منافذ پوست ، بدنبال لایه برداری سبک حاوی اسید سالیسیلیک و اسید لاکتیک باشید. لایه برداری پوست شما را در معرض آسیب UV قرار می دهد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای هفته بعد از پوست خود ضد آفتاب با SPF بالاتر استفاده کنید.

اگر کاملاً نمی توانید در مقابل انجام منافذ پوستی خود مقاومت کنید ، مطمئن شوید که دوش طولانی می گیرید تا پوست و کمد خود را نرم کند. قبل از استخراج جوش های سرسیاه خود ، با پوشاندن ناخن های انگشت خود با یک تکه پارچه از پوست در برابر آسیب محافظت کنید. اگر کمدون به راحتی بیرون نمی آید ، مدام به آن حمله نکنید! جوش های سرسیاه هنگامی که مواد کراتینه از طریق پوشش غده فولیکول رانده شوند ، می توانند به راحتی جوش شوند.

غذاهای کلیدی

جوش های سر سیاه منافذ مسدود شده یا فولیکول های مو هستند که می توانند با مخلوطی از سلول های مرده پوست ، آوار و یک ماده روغنی معروف به سبوم ، متراکم شوند.

بسیاری از افراد صورت خود را با دست یا تلفن لمس می کنند ، بنابراین گونه ها می توانند نقطه اصلی جوش های سرسیاه باشند. خشکی پوست گونه ها نیز می تواند منافذ پوست شما را مسدود کرده و منجر به ایجاد جوش های سرسیاه شود.

استفاده از آرایش و ضد آفتاب نامناسب باعث مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش های سرسیاه می شود. برای جلوگیری از ایجاد جوش های سرسیاه حتماً از محصولات غیر کمدوژنیک (یا گرفتگی غیر منافذی) استفاده کنید.

الکل ، سیگار کشیدن و رژیم غذایی نامناسب می تواند با خشک شدن پوست و افزایش تولید سبوم ، جوش های سرسیاه را بدتر کند.

با ترکیبی از پاکسازی و تقویت کننده صبح و شب و همچنین لایه برداری هفتگی و صورت به طور منظم از جوش های سرسیاه جلوگیری کنید.

برای از بین بردن عمیق تر ، متخصصان پوست و زیبایی می توانند با استخراج حرفه ای ، جوش های سرسیاه را از روی پوست شما پاک کنند. با این حال ، اگر دیدن یک متخصص حرفه ای نیست ، تنها راه دیگر برای از بین بردن فوری جوش های سرسیاه ، نوار منافذی است.

برای دیدن محصولات ضد جوش و خرید اینجا را کلیک کنید .
جوش سرسیاه بینی,جوش سرسیاه بزرگ,جوش سرسیاه صورت

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید