09308665973
14 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت کارتی یا آنلاین  
پسوریازیس تناسلی
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

پسوریازیس تناسلی


علائم و نشانه های پسوریازیس چیست؟

لکه های خشک ، ضخیم و برجسته روی پوست شایعترین نشانه پسوریازیس است. این تکه ها غالباً با روکشی به رنگ سفید نقره ای پوشیده می شوند و تمایل به خارش دارند.
در حالی که تکه هایی از پوست ضخیم و خشک شایع است ، پسوریازیس می تواند علائم و نشانه های بسیاری ایجاد کند. آنچه می بینید و احساس می کنید با موارد زیر متفاوت است:

انواع پسوریازیس

تصاویر زیر نشان می دهد هر نوع پسوریازیس روی پوست چگونه است. همچنین خواهید دید که چگونه پسوریازیس می تواند روی ناخن ها و مفاصل شما تأثیر بگذارد.

حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد افرادی که به پسوریازیس مبتلا هستند ، به این نوع ۱ مبتلا می شوند . هنگامی که پسوریازیس پلاک ظاهر می شود ، می توانید موارد زیر را مشاهده کنید:تکه هایی از پوست ضخیم و برجسته که پلاک نامیده می شود

پلاک ها معمولاً روی پوست سر ، آرنج ، زانو یا کمر تشکیل می شوند ، اما می توانند در هرجای پوست ایجاد شوند. خارش پلاک ها معمول است اما سعی کنید خراشیده نشوید. خراش می تواند باعث ضخیم شدن لکه ها شود. برای جلوگیری از خارش ، متخصصان پوست توصیه می کنند که پسوریازیس را درمان کنند.
هنگامی که کسی به این نوع پسوریازیس مبتلا می شود ، شما اغلب می بینید که برجستگی های ناگهانی کمی روی پوست ظاهر می شود. این دست اندازها تمایل به پوشاندن قسمت زیادی از تنه ، پاها و بازوها دارند. گاهی اوقات ، برجستگی ها در صورت ، پوست سر و گوش نیز ایجاد می شوند. مهم نیست که کجا ظاهر می شوند ، دست اندازها تمایل دارند:
با از بین رفتن پسوریازیس گوتات ، ممکن است دیگر هرگز برطرف نشود. اینکه چرا این اتفاق می افتد هنوز هم یک راز است. پسوریازیس گوتات در کودکان و بزرگسالان مبتلا به عفونت مانند استرپتوکوک گلو ایجاد می شود. این امکان وجود دارد که با از بین رفتن عفونت ، پسوریازیس روده نیز برطرف شود.

این نوع پسوریازیس در مناطقی که پوست با پوست لمس می کند مانند زیر بغل ، اندام تناسلی و چین باسن ایجاد می شود. در مواردی که پسوریازیس معکوس ظاهر شود ، احتمالاً متوجه خواهید شد:
تکه های صاف و قرمز پوست که ظاهری خام دارند

پوشش کمی ، در صورت وجود ، به رنگ سفید نقره ای

نام های دیگر این نوع پسوریازیس ، پسوریازیس بین ریشه ای یا پسوریازیس خمشی است.

این نوع پسوریازیس باعث برجستگی های چرکی می شود که معمولاً فقط روی پا و دست ظاهر می شوند. در حالی که برجستگی های چرکی ممکن است مانند عفونت به نظر برسد ، پوست آلوده نیست. برجستگی ها حاوی باکتری یا هر چیز دیگری نیستند که می تواند باعث ایجاد عفونت شود. در مواردی که پسوریازیس پوسچولار ظاهر می شود ، توجه می کنید:
پوستی قرمز و متورم که دارای برجستگی های چرکی است

جدی و تهدید کننده زندگی ، این نوع نادر پسوریازیس باعث ایجاد برجستگی های پر از چرک در بسیاری از پوست می شود. پسوریازیس فون زومبوش نیز نامیده می شود ، شعله ور شدن باعث این دنباله از حوادث می شود:
پوست قسمت اعظم بدن ناگهان خشک ، قرمز و لطیف می شود.

در عرض چند ساعت ، برجستگی های چرکی بیشتر قسمت های پوست را می پوشاند.

غالباً در طی یک روز ، برجستگی های چرکی باز شده و استخرهای چرک به سطح پوست نشت می کنند.

با خشک شدن چرک (معمولاً طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت) ، پوست خشک شده و لایه برداری می کند (همانطور که در این تصویر نشان داده شده است).

وقتی پوست خشک شده کنده می شود ، یک سطح صاف و لعاب دار مشاهده می کنید.

در طی چند روز یا چند هفته ، ممکن است محصول جدیدی از برجستگی های چرکی را ببینید که بیشتر پوست را پوشانده است ، زیرا چرخه دوباره تکرار می شود.

هر کسی که به پسوریازیس پوسچولار مبتلا باشد نیز بسیار بیمار است و ممکن است دچار تب ، سردرد ، ضعف عضلانی و سایر علائم شود. مراقبت های پزشکی غالباً برای نجات جان فرد ضروری است.
جدی و تهدید کننده زندگی ، این نوع پسوریازیس نیاز به مراقبت های پزشکی فوری دارد. وقتی کسی به پسوریازیس اریتودرممی مبتلا می شود ، ممکن است متوجه شوید:
پوست قسمت های مختلف بدن سوخته به نظر می رسد

لرز ، تب ، و فرد بسیار بیمار به نظر می رسد

ضعف عضله ، نبض سریع و خارش شدید

بیشتر افرادی که به پسوریازیس اریتودرمیک مبتلا می شوند ، نوع دیگری از پسوریازیس دارند. قبل از ابتلا به پسوریازیس اریتودرمیک ، آنها اغلب متوجه می شوند که پسوریازیس در حال بدتر شدن است یا با درمان بهبود نمی یابد. اگر هر یک از این موارد را مشاهده کردید ، به یک متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره مراجعه کنید. افرادی که به پسوریازیس اریتودرمیک مبتلا می شوند ، باید فوراً به پزشک مراجعه کنند. از جمله خطرات دیگر ، ممکن است فرد نتواند گرم شود ، بنابراین هیپوترمی می تواند به سرعت شروع شود.

در حالی که بسیاری از افراد پسوریازیس را یک بیماری پوستی می دانند ، شما می توانید نشانه های آن را در جای دیگر بدن مشاهده کنید. بسیاری از افرادی که به پسوریازیس مبتلا هستند ، علائم بیماری را در ناخن های خود مشاهده می کنند. با هر نوع پسوریازیس ، ممکن است تغییراتی در ناخن های دست یا پا ایجاد کنید. تقریباً نیمی از افرادی که به پسوریازیس پلاک مبتلا هستند ، علائم پسوریازیس را در ناخن های خود در مرحله ۲ مشاهده می کنند .
هنگامی که پسوریازیس ناخن ها را تحت تأثیر قرار می دهد ، ممکن است متوجه موارد زیر شوید:

فرورفتگی های ریزی در ناخن های شما وجود دارد (به نام “حفره های ناخن”)

تغییر رنگ سفید ، زرد یا قهوه ای در زیر یک یا چند ناخن

ناخن های خرد شده و خشن

ناخن بلند می شود تا دیگر متصل نشود

تجمع سلول های پوستی در زیر یک یا چند ناخن ، که ناخن را بلند می کند

درمان و مراقبت مناسب از ناخن می تواند به شما در کنترل پسوریازیس ناخن کمک کند .

برای درمان پیسوریازیس برای شما موارد زیر رو توصیه میکنیم .

برای دیدن محصولات پیسوریازیس و خرید اینجا را کلیک کنید .

پسوریازیس چیست,پسوریازیس سر,پسوریازیس ناخن,پسوریازیس صورت,پسوریازیس تناسلی,پسوریازیس درمان گیاهی,پسوریازیس دور چشم

09308665973

جهت مشاوره کلیک کنید