09308665973
13 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان برای پرداخت کارتی یا آنلاین از سایت  
کرم های ترکیبی برای درمان لک
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

کرم های ترکیبی برای درمان لک

عوارض کرم ضدلک ترکیبی، عوارض هیدروکینون عوارض ترتینوئین پررنگ شدن لک ها

اگر شما هم مثل این عکس، پزشک براتون کرم ترکیبی تجویز کرده هست استفاده نکنید.

متاسفانه برخی از پزشکان برای درمان لک های جزئی از کرم های ترکیبی که حاوی انواع اسیدهای لایه بردار قوی اعم از ترتینوئین و… بهمراه مواد مضر دیگر مانند هیدروکینون برای درمان لک ها تجویز می کنند. این مواد ترکیبی اصلا و ابدا لک های شما را درمان نمی کند بله باعث محو لک می شوند که با ادامه مکرر این مواد باعث سوختن پوست و ایجاد لک های بسیار بزرگتر و تیره تر خواهید بود.

طی تماس های مکرر، اشخاصی که از این کرم های ترکیبی به قول معروف کرم های ضدلک، ما را واداشت تا در این خصوص مطلبی را آماده کنیم تا این مواد را شفاف سازی کنیم بلکه پزشکانمان از این مواد بعنوان ضدلک، تجویز نکنند.

ترتینوئین یک اسید قوی برای لایه برداری هست که باعث سوختن لایه هایی از پوست می شود. این سوختن ها بمرور زمان باعث ایجاد لایه های مرده در درم و اپیدرم پوست می شوند و پزشکی که می خواست یک نقطه کوچک از لک را درمان کند باعث ایجاد لک های بیشتر در سطح و عمق پوست می شوند. در عکس زیر دو عکس از عوارض مصرف ترتینوئین گذاشته شده است.

عوارض ترتینوئین

ترتینوئین و هیدروکینون استفاده نکنید چون مثل عکس بالا پوستتون می سوزد و باعث ایجاد لک عمقی می شود. هر روز شاید نزدیک ۲۰ نفر تماس می گیرند و از زیاد شدن لک خود بخاطر استفاده از هیدروکینون و ترتینوئین که پزشک بصورت کرم ترکیبی تجویز کرده بود، شکایت می کنند.

کار ترتینوئین چیست؟ ترتینوئین بعنوان لایه بردار قوی هست که پزشکان میخواهند با لایه برداری پی در پی به لایه لکی رسیده تا لایه لکی را از بین ببرند ولی سوال اینجاست آیا این لایه برداری مضر نیست؟ چرا هست. لایه برداری پی در پی به لایه های سالم پوست آسیب جدی وارد می کند طوری که حتی با برخورد نور ساده مانند نور لامپ پوست صدمه می بینید و لایه های سالم دچار لک می شوند حالا که پزشک میخواست یک لک کوچک را درمان کند سبب ایجاد لک بزرگ و عمقی شده است.

کار هیدروکینون چیست؟ وقتی ملانین پوست بیشتر ترشح می شود باعث ایجاد تیرگی پوست می شود که همون منجر به لک می شود. هیدروکینون ترشح ملانین پوست را متوقف می کند تا باعث روشن شدن کاذب پوست شود و لک را محو کند نه درمان. وقتی شما مصرف این کرم هیدروکینون رو قطع می کنید ملانین پوست با شدت بیشتر ترشح می شود و باعث میشود لک باشدت بیشتر، پر رنگ تر از قبل ظاهر شود. براتون یک مثال ساده میزنم فرض کنید ملانین پوست ما آب، و هیدروکینون یک سد هست. وقتی جلوی یک رود سد می زنیم باعث میشه آب پشت سد بماند که همان باعث میشود ملانین پوست ترشح نشود وقتی ما همین سد را برمی داریم آب با شدت بیشتر وارد رود می شود که صد درصد چون فشارش بالاهست از مسیر رود خارج میشه و با سرعت بیشتر وارد رود میشه همین کار رو هیدروکینون میکنه وقتی استفاده میکنید ترشح ملانین رو قطع میکنه و وقتی استفاده نمیکنید با شدت بیشتر از قبل ترشح می شود که می تواند لک را بزرگ و پر رنگ کند.

در کنار این دو ماده خطرناک در کرم های ترکیبی از ویتامین سی و کلاژن هم استفاده می کنند تا پوست زودتر ترمیم شود ولی قدرتش به عوارض ترتینوئین و هیدروکینون نمی رسد و بلاخره پوست هر روز خراب تر و خرابتر می شود تا جایی که پوست شما معتاد هیدروکینون می شود و نمی توانید مصرف این ماده بر روی پوست را ترک کنید چون تا کرم رو قطع می کنید دو روز بعدش لکتون پر رنگ و پوستتون کدر و بدحال می شود. در ضمن استفاده مکرر این ماده برروی پوست سرطان زا هست.

در کلام آخر، این مطلب فقط جهت آگاهی شما از عوارض این دو ماده خطرناک بود. عوارض استفاده از کرم های ترکیبی یا کرم های حاوی هیدروکینون و ترتینوئین را جدی بگیرید حتی با یک بار استفاده از این کرم ها پوستتون خراب خواهد شد.

برای درمان لک بصورت اصولی سرم ضدلک اربوتین رو توصیه میکنم که بدون لایه برداری و بدون هیدروکینون لک را درمان می کند.

سرم ضدلک قوی آربوتین ژیورل

برخی از خواص سرم ضدلک و روشن کننده خیلی قوی پوست آربوتین ژیورل:
– عصاره غلیظ از آربوتین، ویتامین C و AHA گیاهی
– حاوی کمپلکس روشن کننده پوست
– برطرف کننده لک ناشی از ملاسما، حاملگی، آفتاب، افزایش سن، جای جوش و کک ومک
– درمان جای لیزر، میکرودرم، کرایوتراپی و…
– روشن کننده قوی پوست های تیره، گندمی و سبزه بدون بهم زدن ملانین پوست
– فاقد هیدروکینون
– بدون عوارض و بهم ریختگی ملانین پوست
– بدون قرمز کردن پوست
– بدون نازک کردن پوست
– یکنواخت کننده و شفاف کننده رنگ چهره
– مرطوب کننده
– محافظت پوست در برابر رادیکالهای آزاد
– مذت استفاده حداقل ۲ ماه
– ساخت فرانسه
– دارای مجوز بهداشتی ۹۷۴۴۵۷۹۷۶۶۲۹۲۳۹۴

» برای مشاهده توضیحات کامل و خرید سرم ضدلک آربوتین اینجا کلیک نمایید

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید