09308665973
13 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت آنلاین یا کارت ب کارت  
کمر درد در بارداری
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

کمر درد در بارداری

تاز خانه های اندام های تناسلی. این در قسمت تحتانی شکم قرار دارد ، جایی که شکم شما با پاهای شما ملاقات می کند. درد لگن می تواند در قسمت تحتانی شکم تابیده شود ، و تمایز آن از درد شکم را سخت می کند.

علت درد لگن در بارداری

دلایل بسیاری از درد حاد و مزمن لگن وجود دارد. درد حاد لگن اشاره به درد ناگهانی یا جدید دارد. درد مزمن به یک وضعیت طولانی مدت اطلاق می شود که ممکن است ثابت بماند یا بیاید و برود.

بیماری التهابی لگن (PID)

بیماری التهابی لگن (PID) یک عفونت اندام تولید مثل زن است. به طور معمول ناشی از یک عفونت مقاربتی درمان نشده مانند کلامیدیا یا سوزاک است . زنان اغلب هنگام اولین بار علائمی را تجربه نمی کنند. در صورت عدم درمان ، PID می تواند عوارض جدی از جمله درد مزمن ، شدید در لگن یا شکم ایجاد کند.

علائم دیگر می تواند شامل موارد زیر باشد:

خونریزی در طول مقاربت
تب
ترشحات سنگین واژن و بو
مشکل یا درد هنگام ادرار

PID برای جلوگیری از عوارض اضافی ، نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد ، از جمله:

حاملگی خارج رحمی
زخم روی اندامهای تولید مثل
آبسه ها
ناباروری
آندومتریوز

آندومتریوز می تواند در هر زمان و در سالهای تولید مثل شما ایجاد شود. این ناشی از رشد بافت رحم در خارج از رحم است. این بافت به همان روشی که درون رحم باشد از جمله ضخیم شدن و ریختن در پاسخ به چرخه قاعدگی عمل می کند.

آندومتریوز اغلب باعث درجات مختلفی از درد ، که از خفیف تا شدید و ناتوان کننده است. این درد اغلب در دوران قاعدگی بیشتر بروز می کند. همچنین می تواند در حین مقاربت و با حرکات روده یا مثانه ایجاد شود. درد اغلب در ناحیه لگن متمرکز است ، اما می تواند به شکم گسترش یابد.

اندومتریوز همچنین می تواند بر روی ریه ها و دیافراگم تأثیر بگذارد ، هرچند که اینگونه است نادرمنبع قابل اعتماد.

علائم علاوه‌بر درد ، شامل موارد زیر است:

دوره های سنگین
حالت تهوع
نفخ
آندومتریوز همچنین می تواند منجر به کمبود یا ناباروری شود .

تخمک گذاری
برخی از خانم ها هنگام آزاد شدن تخمک از تخمدان ، درد شدید موقتی دارند. این درد را میتسچمرز می نامند . معمولاً فقط چند ساعت طول می کشد و اغلب به داروهای ضد درد OTC پاسخ می دهد.

قاعدگی
درد لگن می تواند قبل و در طول قاعدگی رخ دهد و معمولاً به عنوان گرفتگی در لگن یا شکم تحتانی توصیف می شود. شدت آن از ماه به ماه دیگر متفاوت است.

درد قبل از قاعدگی ، سندرم قبل از قاعدگی (PMS) نامیده می شود . هنگامی که درد به حدی شدید است که نمی توانید از فعالیت های روزمره خود لذت ببرید ، به آن اختلال دیسفوری قبل از قاعدگی (PMDD) گفته می شود . PMS و PMDD اغلب با علائم دیگری همراه هستند ، از جمله:

نفخ
تحریک پذیری
بیخوابی
اضطراب
سینه های مناقصه
نوسانات خلقی
سردرد
درد مفاصل
این علائم معمولاً ، نه همیشه ، با شروع قاعدگی از بین می روند.

درد در دوران قاعدگی دیسمنوره نام دارد . این درد ممکن است مانند گرفتگی شکم یا مانند یک درد مزاحم در ران ها و کمر باشد. این ممکن است همراه باشد:

حالت تهوع
سردرد
سبکی
استفراغ

پیچ خوردگی تخمدان (پیوست)
اگر تخمدان های شما به طور ناگهانی بر روی دوک نخ ریسی آن پیچیده شود ، احساس درد فوری ، تیز و فریبنده خواهید کرد. درد گاهی همراه با حالت تهوع و استفراغ است. این درد همچنین می تواند روزها قبل از گرفتگی متناوب شروع شود.

پیچ خوردگی تخمدان یک اورژانس پزشکی است که معمولاً نیاز به جراحی فوری دارد. اگر چنین چیزی را تجربه کردید ، فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

کیست تخمدان
کیست در تخمدان اغلب علائمی ایجاد نمی کند. در صورت بزرگ بودن آنها ، ممکن است در یک طرف لگن یا شکم ، درد کمرنگ یا تیز وجود داشته باشد. همچنین ممکن است احساس نفخ یا سنگینی در قسمت تحتانی شکم داشته باشید.

اگر کیست پارگی داشته باشد ، یک درد ناگهانی و تیز احساس خواهید کرد. اگر این مسئله را تجربه کردید ، باید به دنبال درمان باشید ، با این وجود کیست تخمدان معمولاً به تنهایی از بین می رود. برای جلوگیری از پارگی پزشک ممکن است توصیه کند که یک کیست بزرگ را از بین ببرید.

فیبروم رحمی (میوم)
فیبروم رحمی رشد خوش خیم رحم است. علائم بسته به اندازه و محل آن متفاوت است. بسیاری از خانم ها به هیچ وجه علائمی ندارند.

فیبروم های بزرگ ممکن است باعث احساس فشار یا درد دردناک در لگن یا قسمت تحتانی شکم شود. آنها همچنین ممکن است باعث شوند:

خونریزی در طول مقاربت
دوره های سنگین
مشکل ادرار
درد پا
یبوست
کمردرد
فیبرومها همچنین می توانند در ایجاد مفهوم دخالت کنند.

فیبروم ها اگر بیشتر از میزان خونرسانی خود ادامه دهند و شروع به مردن کنند ، گاهی اوقات باعث درد بسیار شدید و شدیدی می شوند. در صورت تجربه فوریت های پزشکی به دنبال:

درد مزمن لگن
درد شدید لگن
خونریزی شدید واژن بین دوره ها
برای حل کردن مثانه خود مشکل دارید
سرطان های زنان و زایمان
سرطان می تواند در بسیاری از مناطق لگن رخ دهد ، از جمله:

رحم
آندومتر
دهانه رحم
تخمدان ها
علائم آن متفاوت است ، اما اغلب شامل دردناک ، دردناک در لگن و شکم و درد هنگام مقاربت می شود . ترشحات غیر معمول واژن یکی دیگر از علائم شایع است.

دریافت معاینات منظم و معاینات زنان می تواند به شما در یافتن زودرس سرطانها کمک کند ، درصورتی که درمان آنها ساده تر است.

درد لگن در بارداری

درد لگن در دوران بارداری معمولاً دلیلی برای هشدار ایجاد نمی کند. با تنظیم و رشد بدن ، استخوانها و رباطهای شما کشیده می شوند. این می تواند احساس درد یا ناراحتی ایجاد کند.

با این وجود ، هر دردی که باعث عصبی شدن شما شود ، حتی اگر خفیف باشد ، باید با پزشک خود صحبت کنید. به خصوص اگر با علائم دیگری مانند خونریزی واژن همراه باشد یا اگر از بین نرود یا مدت طولانی ادامه یابد. برخی از دلایل احتمالی درد در دوران بارداری عبارتند از:

انقباضات Braxton-Hicks
این دردها معمولاً به عنوان کار کاذب خوانده می شوند و بیشتر در سه ماهه سوم اتفاق می افتند . آنها ممکن است توسط:

فشار بدنی
حرکات کودک
کمبود آب بدن
انقباضات Braxton-Hicks می تواند ناراحت کننده باشد ، اما به اندازه درد زایمان شدید نیست. آنها همچنین در فواصل منظم نمی آیند و یا به مرور زمان شدت می یابند.

انقباضات Braxton-Hicks یک اورژانس پزشکی نیست ، اما باید هنگام مراجعه به ملاقات بعدی قبل از زایمان ، به پزشک خود اطلاع دهید که در مورد آنها صحبت کرده است.

سقط جنین
سقط جنین از دست دادن یک بارداری قبل از هفته ۲۰ حاملگی است. بیشترین سقط جنین ها در سه ماهه اول ، قبل از هفته سیزدهم رخ می دهد . آنها اغلب همراه هستند:

خونریزی واژن یا لکه های قرمز روشن
گرفتگی شکم
احساس درد در لگن ، شکم یا کمر
جریان مایع یا بافت از واژن
اگر فکر می کنید دچار سقط جنین شده اید ، با پزشک خود تماس بگیرید یا فوراً به اورژانس بروید.

زایمان زودرس
زایمانی که قبل از هفته ۳۷ بارداری رخ می دهد ، زایمان زودرس محسوب می شود . علائم شامل:

درد در پایین شکم ، که می تواند مانند انقباضات شدید ، به موقع و یا مانند فشار کسل کننده احساس شود
درد پایین کمر
خستگی
ترشحات واژن سنگین تر از حد طبیعی است
گرفتگی در معده با اسهال یا بدون آن
همچنین ممکن است پلاک مخاط خود را منتقل کنید. اگر زایمان ناشی از عفونت باشد ، ممکن است تب داشته باشید.

زایمان زودرس یک اورژانس پزشکی است که نیاز به توجه فوری دارد. بعضی اوقات می توان قبل از زایمان با معالجه پزشکی متوقف شد.

افتادگی جفت
جفت در اوایل بارداری شکل می گیرد و به دیواره رحم وصل می شود. این به منظور تهیه اکسیژن و تغذیه برای کودک تا زمان زایمان طراحی شده است. به ندرت ، جفت خود را از دیواره رحم جدا می کند. این ممکن است جدایی جزئی یا کامل باشد و به عنوان جراحات جفت شناخته می شود .

قطع جفت می تواند باعث خونریزی واژن شود ، همراه با احساس ناگهانی درد یا حساسیت در شکم یا کمر. این شایع ترین در سه ماهه سوم است ، اما ممکن است در هر زمان پس از هفته ۲۰ بارداری اتفاق بیفتد.

جراحی جفت نیز نیاز به درمان فوری پزشکی دارد.

حاملگی خارج رحمی
بارداری های خارج رحمی اندکی پس از برداشت از بارداری اتفاق می افتد ، اگر یک تخم بارور شده به جای داخل رحم ، خود را در لوله های فالوپ یا قسمت دیگری از دستگاه تولید مثل قرار دهد. این نوع بارداری هرگز قابل استفاده نیست و ممکن است منجر به پارگی لوله فالوپ و خونریزی داخلی شود.

علائم اصلی تیز ، درد شدید و خونریزی واژن است. درد ممکن است در شکم یا لگن ایجاد شود. اگر خونریزی داخلی رخ داده باشد و خون در زیر دیافراگم جمع شود ، ممکن است درد به سمت شانه یا گردن نیز افزایش یابد.

حاملگی خارج رحمی ممکن است با دارو حل شود یا ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

درمانهای خانگی

در بعضی موارد استراحت ممکن است کمک کند. در برخی دیگر ، حرکت ملایم و ورزش سبک مفیدتر خواهد بود. این نکات را امتحان کنید:

یک بطری آب گرم را روی شکم خود قرار دهید تا ببینید که آیا به رفع گرفتگی یا حمام گرم کمک می کند.
پاهای خود را بالا ببرید. این ممکن است به کاهش درد و درد لگن که در قسمت تحتانی کمر یا ران شما کمک می کند ، کمک کند.
یوگا ، یوگا قبل از تولد و مراقبه را امتحان کنید که می تواند برای مدیریت درد نیز مفید باشد.

استفاده از شیره سقز برای درمان کمر درد

شیره سقز سفید بعنوان یک داروی گیاهی است که از دیدگاه حکمای طب سنتی مالیدن شیره سقز سفید می‌تواند به درمان واریس ،استخوان درد، پا درد، گرفتگی عضلات، آرتروز، سیاتیک، زانو درد، روماتیسم، ترمیم محل شکستگی ها و دردهای مزمن عضلانی و ماهیچه ایی کمک کند. این شیره توسط عطاران مجرب، بدون بی حس کنندگی و بدون مُسکن تهیه شده است و صرفا بعنوان داروی گیاهی درمانی برای انواع دردهای استخوانی و عضلانی می باشد.

شیره سقز

 

برای دیدن متن کامل و خرید اینجا را کلیک کنید .

کمر درد بارداری چگونه است,کمر درد بارداری چجوریه,کمر درد بارداری ماه اول,کمر درد بارداری درمان,كمر درد بارداري,کمر درد در بارداری,کمر درد در بارداری پسر,کمر درد بارداری و جنسیت,کمر درد در هفته 14 بارداری

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید