09308665973
14 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت کارتی یا آنلاین از سایت  
آیا رژیم بدون گلوتن به ویتیلیگو کمک می کند؟
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

آیا رژیم بدون گلوتن به ویتیلیگو کمک می کند؟


ویتیلیگو نوعی اختلال پوستی است که در آن لکه های سفید روی پوست ایجاد می شود. این رنگدانه می تواند کل بدن را با مرزهای نامنظم بپوشاند. رنگدانه معمولاً در جایی دیده می شود که پوست در معرض آفتاب مانند بازوها، پا، صورت و دست باشد. ویتیلیگو قابل درمان است، اما در بیشتر موارد درمان زمان بر است. با توجه به تأثیر آن بر روی پوست فرد، توجه به علائم و اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز آن ضروری است.
برای مبتلایان به ویتیلیگو اعتقاد بر این است که انواع خاصی از مواد غذایی می توانند روی رنگدانه تأثیر بگذارند و از این رو باید از آن جلوگیری کرد. رژیم غذایی بدون گلوتن اغلب برای مدیریت ویتیلیگو توصیه می شود، که درک ارتباط بین این دو را ضروری می کند.

» آیا رژیم بدون گلوتن به ویتیلیگو کمک می کند؟
برای درک اینکه رژیم بدون گلوتن به ویتیلیگو کمک می کند یا خیر، مهم است که به خوبی با این اختلال آشنا شوید. در ویتیلیگو ، تغییر رنگدانه ها به دلیل از بین رفتن ملانین ایجاد می شود. به دلایلی ، ملانوسیت ها از بین می روند زیرا سلول های تشکیل دهنده رنگدانه هستند. علائم اصلی ویتیلیگو از بین رفتن رنگ پوست به عنوان یک لکه کوچک در ابتدا است اما به تدریج شروع به پوشاندن کل ناحیه می کند.
علت اصلی این اختلال هنوز ناشناخته است، اما ویتیلیگو می تواند به دلیل پاسخ خود ایمنی ایجاد شود که بدن به خود حمله می کند. این اختلال می تواند به ارث برسد. برخی از مطالعات به این احتمال اشاره دارند که انواع خاصی از غذاها می توانند چنین واکنشی را تحریک کنند که از بین رفتن رنگدانه ها شروع می شود. این امکان وجود دارد که عدم تحمل چنین غذاهایی باعث واکنش اتوایمیون شود و منجر به چنین شرایطی مانند ویتیلیگو شود. از این رو، غذاهای خاصی مانند غذاهای حاوی گلوتن، در صورت از بین بردن بدن، می توانند در مدیریت علائم ویتیلیگو کمک کنند.

» رژیم غذایی بدون گلوتن چیست؟
رژیم غذایی شامل پروتئین گلوتن به عنوان رژیم بدون گلوتن شناخته شده است. گندم ، چاودار ، جو و تریتیکاله حاوی گلوتن است. رژیم بدون گلوتن می تواند نشاسته و سایر مواد افزودنی را از بدن خارج کند. ناگهان تغییر رژیم غذایی بدون گلوتن بسیار سخت است اما وقتی افراد به آن عادت کردند احساس سلامتی و نیرومندی می کنند. اختلال سلیاک یک مسئله طول عمر است که در اثر واکنش سیستم ایمنی بدن به گلوتن ایجاد می شود. بهترین درمان، پیروی از یک رژیم غذایی فاقد گلوتن است.
به طور کلی رژیم بدون گلوتن برای افرادی که از بیماری سلیاک رنج می برند توصیه می شود، که در آن عدم تحمل گلوتن وجود دارد. اعتقاد بر این است که ویتیلیگو ، مشابه اختلال سلیاک ، یک اختلال خود ایمنی است. در ویتیلیگو رنگدانه های پوست از بین رفته و تکه های بزرگی در بدن ایجاد می شود که در معرض آفتاب قرار دارد. هنگامی که اختلال ویتیلیگو و سلیاک با هم اتفاق می افتند ، رژیم غذایی بدون گلوتن می تواند کمک شایانی کند.
ویتیلیگو یک بیماری مسری نیست و یک درصد از جمعیت را مبتلا می کند. ویتیلیگو یک بیماری تهدید کننده زندگی نیست اما وضعیت پوست می تواند بر سلامت عاطفی و زندگی اجتماعی فرد تأثیر بگذارد.
طبق تحقیقات و توسعه مشاهده شده است که ویتیلیگو در اثر اختلال خود ایمنی ایجاد می شود. ۱۴ ژن شناخته شده وجود دارد که با اختلال ویتیلیگو همراه است و ۱۳ ژن در بیماری سلیاک نقش مهمی دارند. نمونه خون از افراد مبتلا به اختلال ویتیلیگو جمع آوری شد و مشخص شد که آنتی بادی هایی که باعث اختلال سلیاک می شوند.
در سال ۲۰۱۱ ، دختری که از بیماری ویتیلیگو و سلیاک رنج می برد، به دنبال رژیم بدون گلوتن شروع به کار کرد. ثابت شده است که ویتیلیگو شروع به کاهش می کند اما نه کاملاً. سایر افراد مبتلا ویتیلیگو نیز تجربیات خود را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشتند که رنگدانه های پوست پس از مصرف رژیم غذایی بدون گلوتن کاهش یافته است. رژیم بدون گلوتن در حقیقت بی ضرر است و هیچ گونه عوارض جانبی ایجاد نمی کند. آنها به مردم کمک می کنند که وضعیت سلامتی خود را بهبود بخشند و باعث شود که آنها قوی باشند.

» در اینجا چند نکته برای رژیم بدون گلوتن برای درمان ویتیلیگو ارائه شده است.

همیشه به جای مواد غذایی حاوی گلوتن ، جایگزین های بدون گلوتن را بررسی کنید. نان و ماکارونی حاوی گلوتن است به این معنی نیست که شما مجبور به ترک خوردن آنها هستید. جایگزینی وجود دارد که در بازار وجود دارد که بدون گلوتن است.
حتماً برچسب های مواد غذایی را بخوانید. وقتی لیست مواد تشکیل دهنده محصولات را مرور کردید، می دانید که این محصول بدون گلوتن است یا خیر. بنابراین بر اساس آن می توانید انتخاب خود را انجام دهید.
بیشتر غذاهای طبیعی فاقد گلوتن هستند. سبزیجات تازه، میوه، مرغ، ماهی، تخم مرغ و پنیر به طور طبیعی فاقد گلوتن هستند. از این رو می توانید شروع به استفاده از آنها در رژیم غذایی روزانه بدون گلوتن کنید.
حتما از سس های حاوی گلوتن پرهیز کنید. عمده سس های ماکارونی حاوی گلوتن هستند، بنابراین قبل از خرید حتماً برچسب مواد غذایی را بخوانید. اگر مایل به تهیه سس هستید، می توانید خودتان تهیه کنید که بدون گلوتن باشد.

» نتیجه
ویتیلیگو هیچ مشکلی جدی در زمینه سلامتی به همراه ندارد اما افراد مبتلا به ویتیلیگو در معرض خطر ابتلا به تیروئید ، دیابتی نوع ۱ و بیماری آدیسون هستند. پیروی از یک رژیم غذایی مناسب بدون گلوتن برای ویتیلیگو به افراد کمک می کند تا سالم و سالم بمانند. بهمراه رژیم غذایی بدون گلوتن میتوانید از کرمهای ملانین ساز هم استفاده کنید تا نواحی سفید به رنگ پوست برگردد

کرم درمان پیسی و ویتیلیگو ویتلکسین ژیورل فرانسه

برخی از خواص کرم درمان پیسی و ویتیلیگو ویتلکسین ژیورل فرانسه:

– درمان لک های سفید، پیسی و ویتیلیگو
– درمان لک سفید بعد از لیزر
– درمان لک سفید بعد از سوختگی
– افزایش دهنده رنگدانه های پوست
– بهبود ملانین سازی پوست
– قابل استفاده برای صورت و بدن
– آنتی اکسیدان و مرطوب کننده پوست
– ساخت فرانسه
– مجوزبهداشتی ۱۸۸۳۴۰۷۱۶۶۹۶۵۳۵۱
– ۳۰ میل

نحوه استفاده: روزانه دو تا سه نوبت(صبح، ظهر و شب) برروی پوست تمیز بمالید.

» برای مشاهده توضحات کامل و خرید کرم ویتلکسین ژیورل اینجا کلیک نمایید

09308665973

جهت مشاوره کلیک کنید