09308665973
14 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت کارتی یا آنلاین  
تشخیص شوره سر با شپش
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

تشخیص شوره سر با شپش


شپش ها به راحتی با شوره سر اشتباه گرفته می شوند، که این یک مشکل بسیار شایع است. در حالی که شپش یک عفونت موقتی است، اما شوره سر یک بیماری مزمن پوستی است. هر سال منبع معتبر، ۶ تا ۱۲ میلیون نفر در ایالات متحده دچار شپش سر می شوند. بیشتر آنها کودکان در سنین ۳ تا ۱۲ سال هستند. هر دو شپش و شوره سر معمولاً در خانه قابل درمان هستند. تمایز یکی از دیگری می تواند به یک فرد در انتخاب روش درمانی مناسب کمک کند.

» شپش در مقابل شوره سر
شوره سر از پوست سر جدا می شود، اما شپش ها به مو می چسبند. شوره سر، همچنین به عنوان درماتیت سبورئیک شناخته می شود، یک بیماری پوستی است که باعث می شود لایه بالایی پوست خیلی سریع ریخته شود. این ریختن پوست سر با خارش همراه است. افراد مبتلا به شوره سر نیز ممکن است متوجه پوسته پوسته شدن روی لباس خود شوند. مخمر باعث ایجاد برخی از انواع شوره ها می شود که به ویژه خارش دارند.
شپش انگل هایی هستند که روی پوست سر زندگی می کنند و خون انسان را می خورند. شپش می تواند باعث خارش شدید شود. شپش های سر بیماری ها را گسترش نمی دهند ، اما بسیار مسری هستند. تماس نزدیک با سر یا موهای فرد مبتلا به شپش – از جمله به اشتراک گذاشتن کلاه، روسری یا در آغوش گرفتن – می تواند باعث آلودگی شود.
کودکان خردسال اغلب یکدیگر را در آغوش می گیرند یا لمس می کنند، بنابراین شپش های سر در کودکان بیشتر از بزرگسالان و خانواده های دارای بچه ها شایع است.

» برخی از تفاوتهای مهم بین شپش و شوره سر عبارتند از:

محل سکونت : شپش تخم های می گذارد که به گره میزد در حالی که شوره سر باعث پوسته شدن پوست می شود. این دو به نظر مشابه می رسند، اما بازرسی نزدیک تفاوت های کلیدی را آشکار می کند. گره ها(تخم شپش) به موی سر می چسبند. در حالی که شوره سر روی پوست سر قابل مشاهده است، شپش تخم را روی مو می گذارد، نه پوست سر.
مسری : شوره سر مسری نیست، اما شپش ها به راحتی از فرد به فرد دیگر پخش می شوند. اگر اخیراً یک همکلاسی، دوست یا عضو خانواده اش شپش داشته باشد شما هم علائم شوره داشته باشید بدانید احتمالا دچار شپش شدید.
خارش : شوره سر و شپش هر دو خارش دارند. هنگام خشکی پوست سر، شوره بیشتر تمایل به خارش دارد. افراد مبتلا به شپش ممکن است احساس خزنده ای روی پوست سر خود داشته باشند.
غدد لنفاوی: شپش می تواند باعث عفونت باکتریایی شود به خصوص هنگامی که فرد پوست سر خود را خیلی میخارد و باعث خونریزی شود. برخی از افراد مبتلا به شپش متوجه می شوند که غدد لنفاوی در گردن یا پشت گوش آنها ورم کرده است
رنگ : شپش ها ریز هستند و ممکن است افراد برای دیدن آنها به یک ذره بین جهت بزرگنمایی احتیاج داشته باشند. اگر فردی متوجه پوستی یا لکه های سیاه یا قهوه ای روی پوست سر یا موها شود این بدان معنی است که آنها دارای شپش هستند، نه شوره سر.

» علائم شوره سر
برخی از مبتلایان به شوره سر در مناطق دیگر بدن خود درماتیت سبورئیک ایجاد می کنند. وقتی این اتفاق بیفتد، ممکن است فرد متوجه پوسته پوسته شدن، پوست روی صورت، قفسه سینه، گردن یا گوش شود. این مناطق ممکن است خشک ، قرمز ، دردناک یا خارش دار باشد.

با این حال ، بیشتر افراد ، یک شکل خفیف از شوره سر را فقط روی پوست سر تجربه می کنند. علائم شوره سر شامل موارد زیر است:

– پوستی پوسته پوسته که بسیار چرب یا خیلی خشک است
– تکه های سفید یا زرد رنگ روی لباس
– پوست سر خارش دار است
– تکه های قرمز روی پوست سر
– علائمی که در زمستان یا هوای خشک بدتر می شود
برخی از افراد مبتلا به شوره سر متوجه ریزش موی موقت هستند.

» علائم شپش
شپشها در کودکان و افراد در تماس نزدیک با کودکان مانند معلمان ، والدین ، مددکاران و نوزادان بسیار شایع است.
علائم و نشانه های شپش عبارتند از:
– خارش شدید در پوست سر
– لکه های قرمز یا خونین از خراش پوست سر
– تورم غدد لنفاوی
– تخم های شپش به شکل اشک بر روی مو
– لکه های سیاه ریز روی پوست سر یا مو

خلاصه:
در حالت کلی وقتی شوره مانند روی مو میبنیید و هنوز نتوانستید شوره یا شپش بودن را تشخیص دهید بدانید شوره علاوه بر روی ساقه مو، روی پوست سر هم قابل مشاهده هست اگر در پوست سر شوره ایی یا پوسته ایی مشاهده نکردید احتمالا دچار شپش هستید.

» برای مشاهده روش های درمان شپش اینجا کلیک نمایید

09308665973

جهت مشاوره کلیک کنید