09308665973
14 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت کارتی یا آنلاین  
جای زخم پلاسما جت
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

جای زخم پلاسما جت

زخم ها به اشکال و اندازه های زیادی وجود دارند ، اما همه آنها یک چیز مشترک دارند: خارش.

در حالی که زخم های جدید اغلب خارش دار هستند ، جای زخم های قدیمی نیز می تواند خارش یابد ، به خصوص هنگامی که دچار تغییرات پوستی مانند کاهش وزن هستید. انواع اسکار شامل موارد زیر است:

علائم کششی
کلوئیدها
اسکارهای آتروفیک
انقباضات
زخم های خارش دار نیازی به نگه داشتن شما در شب و یا سر کار کردن در محل کار ندارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه درمان آنها بخوانید.

علل
جای زخم ، پاسخ طبیعی بدن به یک آسیب پوستی است که به درم می رسد ، لایه ای از پوست دقیقاً زیر خارجی ترین لایه پوست شما. این آسیب بدن را به سمت ایجاد کلاژن یعنی پروتئین پوست سوق می دهد. الیاف کلاژن به طور طبیعی ضخیم تر و انعطاف پذیر تر از پوست اطراف هستند.

در اینجا چند دلیل برای ایجاد خارش زخم وجود دارد:

جای زخم جدید
وقتی چیزی به پوست شما آسیب برساند ، ممکن است انتهای عصبی بدن شما نیز آسیب ببیند. انتهای عصب می توانند بسیار حساس شوند و باعث شروع خارش شوند.

زخم های جدید به دلایل مختلف شکل می گیرند:

به دلیل لکه های آکنه
برش و ضایعات
کشش اضافی پوست که منجر به علائم کشش می شود
عمل جراحی
زخم های قدیمی
زخم های قدیمی حداقل ۲ سال سن دارند و به دلایل زیادی می توانند خارش کنند.

بعضی اوقات ، جای زخم باعث می شود پوست بسیار سفت شود. این اغلب در مواردی اتفاق می افتد که جای زخم بعد از سوختگی پوست ایجاد شود. پوست های کشیده و کشیده اغلب خارش دارند.

همچنین ، اگر به طور ناگهانی دچار تغییر وزن یا تغییرات پوستی شدید ، ممکن است جای زخم بیشتر خارش یابد. در صورتی که پوست خشک دارید نیز به همین صورت است.

بعد از جراحی
زخم های جراحی اغلب عمیق تر از متوسط ​​آسیب پوستی هستند. با شروع به بهبودی پوست ، معمولاً خارش دارد.

درمان
درمان زخم بستگی به نوع زخ م شما دارد. به عنوان مثال ، پزشک معمولاً برای اصلاح جای زخم ، جراحی را توصیه نمی کند. اما ممکن است آنها را برای زخم های بزرگ وپرپرتروفی که بالای پوست بالا می روند ، پیشنهاد کنند.

درمان غیر تهاجمی
پزشکان معمولاً برای کاهش خارش و ظاهر کلی یک اسکار ، ابتدا روشهای غیر واگیر را توصیه می کنند. نمونه هایی از این نوع درمان ها عبارتند از:

کرم ها یا روغن های بسیار مرطوب کننده استفاده کنید. نمونه های آن شامل عصاره جو دو سر است . روغن ویتامین E نیز گزینه ای برای اسکارهای مسن تر است ، اما مهم است بدانید که می تواند در بهبودی در اسکارهای جدید تأثیر بگذارد. این محصولات می توانند به پوست از خشک شدن پوست کمک کنند و همین امر می تواند باعث کاهش خارش شود.
ماساژ دادن بافت اسکار. این می تواند به نرم شدن و صاف کردن جای زخم کمک کند. جای زخم را در حرکات کوچک و دایره ای به مدت حداقل ۱۰ دقیقه یا بیشتر حداقل سه بار در روز ماساژ دهید و به همان اندازه فشار قابل تحمل را اعمال کنید. این مهم است که بدانید که ماساژ معمولاً در درمان زخم هایی که ۲ سال و بیشتر دارند ، موثر نیست.
علاوه بر این اقدامات ، همیشه ایده خوبی است که از ضد آفتاب در ناحیه آسیب دیده استفاده شود. این کمک می کند تا از زخم شدن بیش از حد جای زخم ها یا تیرگی پوست اطراف آنها جلوگیری شود.

جلوگیری
پیشگیری از اسکار خارش قبل از ایجاد اسکار شروع می شود. ارتقاء بهبودی پوست در هر زمان ممکن یک گام بزرگ برای به حداقل رساندن جای زخم و آسیب پوستی است. نکات پیشگیری شامل موارد زیر است:

تمیز نگه داشتن پوست آسیب دیده. یک منطقه آسیب دیده را با صابون ملایم و آب گرم بشویید. اجازه ندادن کثیفی خاک باعث افزایش خطر بروز التهاب و عفونت می شود.
برای مرطوب نگه داشتن پوست ، از پمادها استفاده کنید. پوست خشک شده می تواند باعث ایجاد زخم شود ، که زمان بهبودی را افزایش می دهد و فاکتور خارش را بالا می برد. ژله نفتی که با دستان تمیز یا گاز استفاده می شود گزینه خوبی است. می توانید پمادهای ضد باکتریایی را نیز بمالید ، اما در صورت تمیز نگه داشتن محل ، معمولاً لازم نیست.

برای پیشگیری و درمان اسکار در ادامه شما را با بهترین محصولات آشتا میکنیم .

برای دیدن متن کامل و خرید کرم های درمانی اسکار اینجا را کلیک کنید .

جای زخم صورت,جای زخم جوش,جای زخم پلاسما جت,جای زخم پلاسما جت بینی,جای زخم روی صورت,,جای زخم زالو,ویتامین e برای جای زخم

09308665973

جهت مشاوره کلیک کنید