09308665973
13 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف و ارسال رایگان ویژه پرداخت آنلاین یا کارت ب کارت  
درمان تیرگی واژن بعد بارداری زایمان
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

درمان تیرگی واژن بعد بارداری زایمان

در دوران بارداری تا ۹۰٪ از خانم ها نوعی تیرگی در مناطقی از پوست را تجربه می کنند. به این تیرگی پوست، هایپرپیگمانسیون گفته می شود. این ممکن است در قسمت های خاصی از بدن مانند خط میانی شکم، واژن، یا در صورت مانند “ماسک بارداری” که به نام ملاسما نیز شناخته می شود ، رخ دهد.
از طرف دیگر، تیرگی پوست ممکن است روی لکه های پوستی مانند زخم ها و برآمدگی ها تأثیر بگذارد ، ممکن است بر روی نوک پستان ها و ناحیه اطراف نوک پستان (آئولا) ، دستگاه تناسلی خارجی یا مناطقی با افزایش اصطکاک از جمله، وسط پاها، کشاله ران، زیر بغل تأثیر بگذارد.
تقریباً ۹۰٪ از زنان باردار در طی بارداری نوعی تیرگی پوست (پرفشاری خون) را تجربه می کنند. زنانی که دارای موهای تیره هستند و دارای چهره های تیره هستند، بیشتر احتمال دارد دچار تیرگی پوست ایجاد شود و همچنین در این خانم ها نیز بیشتر به چشم می خورد.

» چرا اتفاق می افتد؟
علت دقیق آن مشخص نیست اما تصور می شود که به دلیل افزایش سطح هورمون های تولید شده در بارداری رخ می دهد. این شامل:
– هورمون تحریک کننده ملانوسیت، هورمونی که باعث تحریک ملانوسیت ها می شود. سلول های موجود در بدن که رنگدانه تولید می کنند و باعث ایجاد پوست تیره تر می شوند.
– استروژن
– پروژسترون

» چه زمانی رخ می دهد؟
هایپرپیگمانسیون در سه ماهه اول بارداری اتفاق می افتد و به عنوان یکی از اولین علائم بارداری در نظر گرفته می شود. با این حال، در بارداری های اول ظاهر آن ممکن است تا چند ماه از بارداری به تأخیر بیفتد.

» هایپرپیگمانسیون چقدر طول می کشد؟
افزایش رنگدانه می تواند در دوران بارداری تا زمان زایمان پیشرفت کند. مناطق تیره پس از زایمان روشن می شود، با این وجود این ممکن است ماه ها طول بکشد و در برخی از خانم ها کاملاً محو نمی شود. در حاملگی های بعدی ممکن است زودتر و تیره تر از گذشته ظاهر شود.

» چطور پیشگیری کنیم؟
توصیه می شود که خانمهای باردار برای مناطق که در معرض افتاب هست از ضدافتاب استفاده کنند یا لباس های استین دار بپوشند. از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب خودداری کنند. افراد در ساعتهایی که شاخص UV زیاد است ، معمولاً بین ۱۰ صبح و ۳ بعد از ظهر از محافظ آفتاب مانند کلاه، لباس، ضد آفتاب، عینک آفتابی استفاده کنند. با توجه به اینکه خورشید منبع اصلی ویتامین D است که برای سلامتی استخوان ها ضروری است، باید بین قرار گرفتن در معرض و محافظت تعادل برقرار شود.
میزان قرار گرفتن در معرض آفتاب برای جلوگیری از کمبود ویتامین D بسته به نوع پوست، محل، فصل و زمان متفاوت است. به طور کلی ۳۰ دقیقه هنگامی که شاخص اشعه ماوراء بنفش پایین است قرار بگیرید.

» چطور درمان کنیم؟
معمولا در هنگام بارداری جهت احتیاط از صدمه به جنین نمی شود از کرم های روشن کننده در نواحی کشاله ران استفاده کرد. پس بعد زایمان در صورت از بین نرفتن تیرگی پوست باید از کرم های روشن کننده مخصوص درمان تیرگی بدن استفاده کنید.
» برای مشاهده محصولات درمان تیرگی بدن اینجا کلیک نمایید.

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید