09308665973   راهنمای خرید 
11 سال هست با شماییم
  11 درصد تخفیف و ارسال رایگان برای پرداخت آنلاین ویژه عید نوروز  
ماهی را با چه چیزی بخوریم
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

ماهی را با چه چیزی بخوریم

با توجه به اینکه طبع ماهی سرد است ، بهتر است ازمصرف  موادی که طبع سرد دارند همراه با ماهی اجتناب شود چون باعث بروز بعضی از مشکلات می شود .

بنابراین  توصیه می شود همراه با ماهی سبزیجات خام یا بخار پز شده استفاده کنید .

آب ساده ، شربت نعناع و شربت ابلیموی کم شیرین از بهترین نوشیدنی های همراه با ماهی است .

اسیدهای چرب امگا ۳ جذب نسبتا خوبی در بدن دارند . مواد غذایی مختلف نمیتوانند باعث اختلال در جذب امگا ۳ در بدن شود. باید بدانیم که امگا ۳ ، جزو چربی های حساس به حرارت است بنابراین  باید در نحوه پخت ان دقت کنیم و همچنین ماهی های چرب را تازه بخوریم و برای مدت طولانی فریز نکنیم.

پس برای جلوگیری از تخریب امگا ۳، از سرخ کردن طولانی مدت  ماهی جلوگیری کنیم . بهترین روش برای پختن ماهی ، روش بخار پز یا کبابی هست . بنابراین بهترین روش برای جذب امگا ۳ ،  در بدن استفاده از ابلیمو و اب نارنج همراه با ماهی است که این کار باعث جذب اهن ، پروتئین ماهی می شود. البته شما میتوانید برای جذب بهتر تمامی پروتین های حیوانی ان را همراه با ابلیمو مصرف کنید یا بعد از خوردن غذا یک عدد پرتقال مصرف کنید، پرتقال حاوی مقادیر زیادی ویتامین C  می باشد ، که میتواند نقش اساسی در جذب اهن داشته باشد .

یک باور قدیمی در طب سنتی وجود دارد که البته بسیار درست است و پزشکان قدیمی نیز ان را توصیه می کردند ، که همراه با ماهی ماست یا دوغ استفاده نشود چون طبع ماهی سرد است و مصرف ان همراه با ماست و دوغ مشکلات جدی را ایجاد میکند و برای همین منظور بهتر است از سبزیجات خام یا بخار پز استفاده شود . بنابراین بهترین روش برای خنثی کردن طبع سرد ماهی ، استفاده از زیره ، فلفل سیاه و دارچین است چون طبع گرمی دارند و تا اندازه ای باعث ایجاد تعادل در طبع می شود .

ماهی ، روش پختن ماهی ، پختن ماهی ازاد ، پختن ماهی سفید، پختن ماهی شکم پر ، پختن ماهی قزل الا ،ماهی را با چه چیزی بخوریم

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید