09308665973   راهنمای خرید 
12 سال هست با شماییم
  5 درصد تخفیف ویژه پرداخت کارتی یا آنلاین  
درمان افتادگی سینه بعد از شیردهی
مشاوره رایگان تلفنی و تلگرامی


صاف کننده مو
درمان جای جوش
درمان تیرگی واژن
درمان چین و چروک
درمان لک و کک و مک
پک درمان ریزش مو

درمان افتادگی سینه بعد از شیردهی


درمان افتادگی سینه

طیف وسیعی از عوامل ممکن است منجر به افتادگی سینه ها مانند سن ، شاخص توده بدن (BMI) و بارداری شود. برخی از محققان سابقه سیگار کشیدن را با سینه های شل مرتبط می دانند ، اگرچه مطالعات دیگر این یافته ها را تأیید نمی کند.

سینه ها دارای اشکال و اندازه های مختلفی هستند و با گذشت زمان تغییر می کنند. تغییر در سینه های فرد به طور معمول خطرناک نیست ، اما می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شود و کیفیت زندگی را تحت تأثیر قرار دهد.

جراحی بازسازی پستان می تواند ظاهر سینه های شل شده یا پتوز پستان را بهبود بخشد. با این حال ، اقدامات غیرتهاجمی دیگر نیز ممکن است مفید باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایل افتادگی سینه و برخی از اقداماتی که فرد می تواند در صورت تمایل برای تغییر ظاهر سینه های آویزان انجام دهد ، به مطالعه ادامه دهید.

علل افتادگی سینه

سن تنها عاملی نیست که ممکن است در افتادگی پستان نقش داشته باشد.
علت پتوز پستان مشخص نیست. با این حال ، تحقیقات برخی از سرنخ ها را در مورد عوامل مثر ارائه داده است.

محققان برخی از فاکتورهای مرتبط با پتوز پستان را در این زنان متذکر می شوند. این عوامل عبارتند از:

سن
کاهش وزن قابل توجه ، حدود ۵۰ پوند (۲۲٫۶ کیلوگرم) یا بیشتر
BMI بالاتر
اندازه فنجان سوتین بزرگتر
تعداد حاملگی ها
سابقه سیگار کشیدن
سایر عواملی که مردم فکر می کنند ممکن است در پتوز پستان نقش داشته باشند عبارتند از:

سابقه شیردهی
افزایش وزن در دوران بارداری
عدم ورزش منظم قسمت فوقانی بدن
با این حال ، محققانی که مطالعه فوق را انجام دادند ، هیچ ارتباط معنی داری بین این عوامل و پتوز پستان پیدا نکردند.

یکی دیگر مطالعه منبع مورد اعتمادبرخی از عوامل موثر در پتوز پستان را بررسی کرده است. در این نمونه ، محققان ۱۲۵ زن را که به دلیل افتادگی پستان به یک کلینیک برای مشاوره بازسازی پستان مراجعه کرده بودند ، بررسی کردند.

محققان نتیجه گرفتند که عوامل م forثر در پستانهای افتاده عبارتند از:

سن
BMI
وزن بافت پستان
تعداد حاملگی ها
طبق این مطالعه مهمترین عامل پتوز پستان ، بزرگتر بودن بافت پستان بود. بر خلاف مطالعه قبلی ، محققان دریافتند که سیگار کشیدن یک عامل مهم است.

جامعه جراحان پلاستیک بر این باورند که عوامل زیر ممکن است به پتوز پستان به علت از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست کمک می کنند:

بارداری
شیر دادن
نوسانات وزن
سالخورده
جاذبه زمین
وراثت

راه حل ها

در صورت تمایل ، افراد گزینه های مختلفی برای بهبود ظاهر سینه های آویزان دارند.

اگرچه جراحی متداول ترین روش برای بهبود ظاهر پستان است ، اما سایر راهکارهای غیرتهاجمی نیز ممکن است مثر باشد.

بخشهای زیر برخی از این گزینه ها را مشخص می کند.

عمل جراحی

جراحان پلاستیک برای طبقه بندی سطح پتوز یا افتادگی پستان از طبقه بندی Regnault یا سیستم طبقه بندی دیگری استفاده خواهند کرد . در این طبقه بندی ها از موقعیت نوک پستان برای اندازه گیری میزان پتوز استفاده می شود.

بسته به مرحله بندی یا طبقه بندی ، جراحان ممکن است استراتژی های مختلف مدیریتی را توصیه کنند. برای بهبود ظاهر سینه های شل ، آنها ممکن است توصیه کنند:

لیفت سینه
تقویت سینه
لیفت و افزایش همزمان پستان
افرادی که قبل از آن افزوده شده اند ممکن است مداخلات متفاوتی از سینه های طبیعی داشته باشند.

لیفت سینه
هدف از لیفت پستان یا ماستوپکسی ، بالا بردن پستانها با از بین بردن پوست اضافی و سفت شدن بافت پستان برای تغییر شکل و حمایت از بهبود یافته کانتور پستان است.

لیفت پستان اندازه بافت پستان را تغییر نمی دهد ، بنابراین کسانی که پستان بزرگ دارند ممکن است نیاز به جراحی کاهش داشته باشند.

تقویت سینه

برای کاهش پتوز پستان ، برخی از جراحان ممکن است افزایش پستان را پیشنهاد دهند. بسته به طبقه بندی پتوز ، فرد ممکن است به تقویت و پستان نیاز داشته باشد.

بعضی از پزشکان اظهار می کنند که اگر نوک سینه ۲ سانتی متر یا بیشتر از چین خوردن زیر پستان باشد ، تقویت نمی تواند م work ثر باشد. چین و چروک اینفاراماریم محلی است که پایه سینه و سینه به هم می رسند. اگر نوک پستان از این مرحله گذشته باشد ، ممکن است جراح نیاز به تقویت زوج با لیفت داشته باشد.

ماستکتومی
برخی از افراد ممکن است ماستکتومی را درخواست یا نیاز به آن داشته باشند .

ماستکتومی شامل برداشتن بافت پستان است. یک جراح ممکن است کل پستان یا فقط برخی از بافت های پستان را از بین ببرد. جراحان به دلیل خطر مشکلات نوک پستان ، به طور معمول ماستکتومی را برای افراد مبتلا به پتوز قابل توجه توصیه نمی کنند .

به عنوان مثال ، در طی جراحی ماستکتومی ، نوک سینه می تواند بر روی قفسه سینه جابجا شود یا جریان خون را از دست بدهد و بافت از بین برود.

یک شخص می تواند با پزشک خود صحبت کند تا به او کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرد.

درمانهای خانگی

برخی از افراد پیشنهاد می کنند که اقدامات غیرتهاجمی مانند تمرینات هدفمند می تواند به بلند کردن پستانهای افتاده کمک کند. ورزش هایی که روی سینه تمرکز دارند شامل فشار دادن فشار ، فشار سینه و تخته هستند. با این حال ، توصیه پزشکان برای چنین تمریناتی چالش برانگیز است ، زیرا محققان آنها را برای این منظور در مطالعات بالینی بررسی نکرده اند.

استفاده از سوتین حمایتی نیز ممکن است به بهبود پستانهای آویزان کمک کند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر این که سوتین می تواند از پتوز پستان جلوگیری یا معکوس کند ، وجود ندارد.

حمل بیش از حد وزن می تواند دلیل پتوز پستان باشد. بنابراین ، کاهش وزن با اتخاذ یک رژیم غذایی سالم می تواند به بهبود ظاهر پستانها کمک کند. تمرین عضلات و ورزش های هوازی همچنین می تواند به افراد در کنترل وزن خود کمک کند.

سینه های سست یا پتوز سینه ، ممکن است با افزایش سن رخ دهد ، اما برخی از عوامل اضافی نیز می توانند تأثیر داشته باشند.

اضافه وزن یکی از عوامل موثر در پتوز پستان است. اتخاذ یک رژیم غذایی سالم و یک سبک زندگی فعال می تواند به افراد کمک کند وزن خود را کنترل کرده و احتمال ابتلا به سینه های سست را کاهش دهند.

زنانی که چندین بارداری داشته اند نیز ممکن است دچار پتوز پستان شوند.

بهترین درمان برای درمان افتادگی سینه استفاده از کرم های سینه فرانسوی هست که در لینک زیر به معرفی میپردازیم .

برای  دیدن متن کامل و خرید اینجا را کلیک کنید 

جهت مشاوره رایگان

روی برنامه مورد نظر کلیک نمایید